Największy serwis Owczarka szetlandzkiego Sheltie

Wyniki wystaw 2008

Wyniki wystaw 2008

Wystawa klubowa w Danii

DANSK SHETLAND SHEEPDOG KLUB’S
CERTIFIKATUDSTILLING
VANDEL  29.11.2008

Judge: Joanna Adamowska (PL)

 

( 80 entries)

Dogs baby class

VP 1, Best Baby Poulsgaards Ironside, DK13856/2008, 03.06.08, Sable
(GBCH Japaro By Design – DKCH Poulsgaards Take My Heart)
b & o: Tove Winckler Poulsgaard

VP 2 Zarvo's Iceblue Loveable One, DK15742/2008, 04.07.08, Blue Merle (Zarvo's Thunder 'n' Lighting –  Wynset's Into Thin Air)
b: Bianca Rosenkilde. o: Henrik Nielsen Bøgelund

P 3 Poulsgaards Brother John, DK13374/2008, 12.06.08, Tricolour
(Tunmark's Mc Coy –  Poulsgaards Mischief)
b: Tove Winckler Poulsgaard. o: Ulla Larsen

 

Bitches baby class

VP 1 Poulsgaards I'm Are Unice, DK13854/2008, 03.06.08, Sable
(GBCH Japaro By Design – DKCH Poulsgaards Take My Heart)
O & E: Tove Winckler Poulsgaard

P Troldeskov's Golden Kimberly, DK15822/2008, 12.07.08, Sable
( Danbrets C. Mr. Nice Guy –  Troldeskov's Black Heike)
b: Mette & Egon Tanghus. o: Inge Mouritsen Gissel

P Hanfgarn's Charme, DK15828/2008, 14.07.08, Sable
( Troldeskov's Black Indy –  Troldeskov's Golden Gloria)
b: Inge Jepsen. o: Lone Kimose Mouritsen

P Bubbly Miss Money Penny, DK16550/2008, 18.07.08, Sable
(SECH Crumb's Barito –  Bubbly Mandy)
b & o: Anne Kirsten Jensen

Dogs puppy class

 

VP Vaderne Unick Bakin, DK10717/2008, 01.05.08, Sable
( Danbrets C. Mr. Nice Guy –  Danbrets Unick Sorba)
b & o: Anne Marie Møller

VP Grandgables Caribbean Cocktail, DK18279/2008, 24.04.08, Blue Merle
(CACH Moorwood Caribbean Blue At Sunsweet –  Grandgables Schoolgirl Crush)
b: Guy A PJeavons & Mark S. Houston-Mcmillan. o: Bianca Rosenkilde

VP Shellove Just On-The Rocks, DK10490/2008, 04.05.08, Sable
(DKCH Goodtimes Blazin' Hot Moments –  Leigh-Hi's On The Rocks)
b & o: Hans Iver Staugaard

VP Shellove Bobby The Magic, DK10589/2008, 12.04.08, Sable
(DKCH Goodtimes Blazin' Hot Moments –  Shellove Honey Bee)
b: Hans Iver Staugaard. o: Nadine Sørensen

VP Ahl's Pi Pascal, DK10077/2008, 26.04.08, Blue Merle
(Blue Krispin Only for You vom Ohmtalteufel –  Ahl's Frk. Fønix Feo)
b: Karin, Ivan & Christine Ahl Nielsen. o: Ina Masanneck & Svend Nielsen

LP Poulsgaards Mr. Zacco, DK07336/2008, 25.03.08, Sable
(NOCH DKCH Mainland's Powerpoint –  Enigma Ze Shetlandu)
b: Tove Winckler Poulsgaard. o: Jeanett Romer Jensen

 Uglebjerg Symfoni, DK05170/2008, 01.03.08, Sable
( Request Discovery World –  Danbrets Hazy Ann' Mari)
b: Joan Uglebjerg Bach. o: Line Fonager & David Cooper

 

Bitches puppy class

 

VP 1, Best Puppy Poulsgaards Delightfúll Matop, DK10071/2008, 24.04.08, Tricolour
(Poulsgaards Terriwood Stormy Nik – DKCH SECH Poulsgaards High Fidelity)
b & o: Tove Winckler Poulsgaard

VP 2 Shellove Honeymoon, DK10586/2008, 12.04.08, Sable
(DKCH Goodtimes Blazin' Hot Moments –  Shellove Honey Bee)
b & o: Hans Iver Staugaard

VP 3 Bakkelandet's Dreaming Bailey, DK09547/2008, 20.04.08, Tricolour
( Yrry Snezny Tygr –  Qeen Valentine Moravia Classic)
b: Susan Lejsgaard. o: Britta Vestergaard Pedersen

VP 4 Vaderne Unick Bjanka, DK10721/2008, 01.05.08, Sable
( Danbrets C. Mr. Nice Guy –  Danbrets Unick Sorba)
b: Anne Marie Møller. o: Kirsten Th Blichfeldt

P Firehøje's Super Suleime, DK05903/2008, 10.03.08, Sable
( Danbrets Leslie –  Bubbly Mille Madonna)
b & o: Lone Rehder Jørgensen

P Bakkelandet's C. Kække Knutsen, DK09548/2008, 15.04.08, Sable
(Yrry Snezny Tygr –  Danbrets C. Hello Dolly)
b & o: Susan Lejsgaard

P  Poulsgaards Croup Castella, DK12631/2008, 06.05.08, Sable
(NOCH DKCH Mainland's Powerpoint –  Poulsgaards Classic Rose)
b: Tove Winckler Poulsgaard. o: Iris Jepsen

P Ksassi Four Aces High, DK08072/2008, 05.04.08, Sable
( Ksassi Yang –  Poulsgaards Steals A Kiss)
b: Vibeke Midlander. o: Jane Kjelst Jensen

P Rambye's Secret Fiance, DK06492/2008, 22.03.08, Sable
(INTCH Secret-D'amour Dit Dan Des Romarins De Mayerling –  Une Poupee

Russe Des Romarins De Mayerling)
b: Ruth Kudahl Hansen. o: Birgitte Langvad

Jenner Shiva Dawn, DK06978/2008, 02.04.08, Sable
(RUCH MDCH DKCH NOCH INTCH SECH Valerina Ross London –  Wiegun Ice-T)
b & o: Gunvor Jenner Jensen

Jenner Tica Dawn, DK06979/2008, 02.04.08, Sable
(RUCH MDCH DKCH NOCH INTCH SECH Valerina Ross London –  Wiegun Ice-T)
b & o: Gunvor Jenner Jensen

DOGS


Dogs champion class

 

VP 1, Club CAC NOCH DKCH Mainland's Powerpoint, N 24429/04, 08.10.04, Tricolor
(GBCH SECH NOCH Edglonian The Real Mccoy – NOCH Moorwood Sweet Sensation)
b: Finn Helge Olsen. o: Finn H. Olsen & Tove W. Poulsgaard

VP 2 DKCH Goodtimes Blazin' Hot Moments, DK01749/2007, 03.02.06, Sable
(Goodtimes Too Hot To Handle –  Goodtime Precious Moments)
b: Joy P. Good. o: Hans Iver Staugaard

VP 3 DKCH Pomking Dream Come True, 17269/2004, 26.06.04, Blue Merle
(SECH DKCH NORDCH Bermarks Drum Major –  Smedjenäs Black Velvet)
b: Renathe Ringström. o: Lone Pedersen

Dogs youth class

V 1, CAC, BOB Poulsgaards Hot In The City, DK23470/2007, 13.11.07, Sable
(NCH SECH DKCH NORDCH VV08 Lundecock's Fiddler On The Roof – DKCH Poulsgaards Take My Heart)
b & o: Tove Winckler Poulsgaard

V 2 Troldeskov's Blue Iceman, DK23263/2007, 15.11.07, Blue Merle
(BCH Lux.CH Zayko Little Fantasy –  Troldeskov's Blue Bonnie)
b & o: Mette & Egon Tanghus

V 3 Poulsgaards Man On The Moon, DK21770/2007, 25.10.07, Blue Merle
(Tunmark's Mc Coy –  Poulsgaards Beautiful Moonshine)
b: Tove Winckler Poulsgaard. o: Tove Winckler Poulsgaard & Tove Jeppesen

V 4 Princeaslan, DK15137/2007, 10.07.07, Sable
(RUCH MDCH DKCH NCH INTCH SECH Valerina Ross London –  Alexiaaustralienpearl)
b: Anni Birgitte Nielsen. o: Kasper Hedelund Højen & Sanne Kristine Andersen

VG Belmar's N Lakewood's Midnite Blue Boomer, DK21137/2008, 27.02.08, Blue Merle
( Echowyn American Idol –  Belmar Country Girl)
b: Linda Griffith & Billie Jo Adams. o: Bianca Rosenkilde

VG Zarvo's American Golden Fairytale, DK01713/2008, 02.01.08, Sable
( Wynset Ahead Of His Time –  Zarvo's American Classic Image)
b: Bianca Rosenkilde. o: Malene Velbæk

VG Belmar's N Lakewood's Bi Blue Coope, DK21136/2008, 27.02.08, Blue Merle
( Echowyn American Idol –  Belmar Country Girl)
b: Linda Griffith & Billie Jo Adams. o: Bianca Rosenkilde

VG Troldeskov's Black Ike, DK23266/2007, 15.11.07, Tricolour
(BECH LUCH Zayko Little Fantasy –  Troldeskov's Blue Bonnie)
b: Mette & Egon Tanghus. o: Bent Madsen

VG Mainland's X-Thriller, DK20368/2008, 28.12.07, Tricolour
(NCH SECH DKCH NORDCH VV08 Lundecock's Fiddler On The Roof – NCH SECH Mainland's Queen Bee)
b: Finn Helge Olsen. o: Tove Winckler Poulsgaard

G Voicy Bunnahabhain Sunrise, DK15786/2007, 20.07.07, Sable
( Supersunny –  Ahl's Lykke-Lyn)
b: Louise Møller. o: Preben Møller

Disq. Wiegun Miró, DK01409/2008, 27.12.07, Sable
( Harry –  Wiegun Vanilla Sky)
b: Birgit Gunborg Wielandt. o: Vivian & Torben Nielsen

Poulsgaards Strolling Storm, DK21747/2007, 13.10.07, Sable
(DKCH Poulsgaards Heyland Laird –  Poulsgaards Countrey Girl)
b: Tove Winckler Poulsgaard. o: Gunvor Jenner Jensen

Dogs intermediate class

V 1 Danbrets C. Mr. Nice Guy, DK01352/2007, 24.12.06, Sable
( Amor Amor Douglas Des Romarins De Mayerling –  Danbrets Red Hot Chili)
b & o: Birgit Vestergaard Knudsen

V 2 Poulsgaards Fit For Fight, DK04209/2007, 15.02.07, Blue Merle
( Poulsgaards Be My Bodyguard –  Poulsgaards Beautiful Moonshine)
b: Tove Winckler Poulsgaard. o: Lotte Skriver & Kurt Kristensen

V 3 Rambye's Quentin, DK03415/2007, 09.02.07, Sable
( Rambye's Nachtmusik –  Rambye's Haute Couture)
b: Ruth Kudahl Hansen. o: Valdemar Skals

VG 4 Danbrets Fætter Kras, DK15351/2007, 07.07.07, Sable
( Archi Craquant T. D. R. Des Romarins De Mayerling –  Danbrets Bronze Estrella)
b: Birgit Vestergaard Knudsen. o: Susan Lejsgaard

Dogs open class

V 1 Poulsgaards Fighting For Freedom, 12837/2005, 15.06.05, Sable
(DKCH Poulsgaards Heyland Laird –  Enigma Ze Shetlandu)
b: Tove Winckler Poulsgaard. o: T. & P.Jeppesen & T.W.Poulsgaard

V2 Poulsgaards Terriwood Stormy Nik, 07635/2006, 16.04.06, Tricolour
(NOCH DKCH Tunmark's I Am The Boss –  Francisca Ze Shetlandu)
b: Tove W. Poulsgaard. o: Tove Winckler Poulsgaard

V 3 Troldeskov's Black Leopol, 21550/2006, 14.11.06, Tricolour
( Troldeskov's Black Barnie –  Troldeskov's Golden Kiki)
b & o: Mette & Egon Tanghus

V 4 Tunmark's Mc Coy, DK14292/2007, 06.11.05, Blue Merle
(NOCH DKCH Tunmark's I Am The Boss –  Tunmark's Anny Get Your Gun)
b: Norunn Jakobsen Morvik. o: Tove Winckler Poulsgaard

VG Supersunny, 06906/2006, 30.03.06, Sable
( Toven The Full Monty – DKSPCH DKAGCH Zarvo's American Wild Wendy)
b: Hanne Svejstrup. o: Louise Møller

VG Bubbly Calvin Klein, DK11398/2007, 27.05.07, Tricolour
(Bech Xcalibur Of The Golden Fir –  Bubbly Senta)
b: Jensen, Anne Kirsten. o: Birgit Vestergaard Knudsen

Dogs  working  class

 

Wynset Ahead Of His Time, 21466/2006, 10.07.05, Sable
(USCH CACH Kelnook's Devil To Pay –  Caledon Timeless)
b: Gary Whitmore. o: Bianca Rosenkilde & Gary Whitmore

BITCHES

Bitches champion class

V 1 DKCH SECH Mianet's Hot Melody Of Melba, 11161/2001, 08.06.01, Sable
(DECH DEVDHCH INTCH Excellent Choice Impish Fire –  Mianet's Krystal Hot Chili)
b & o: Kirsten & Gert Klitsgaard

Bitches youth class

V 1 Elverlamshuset's Rosalinde, DK01868/2008, 04.01.08, Sable
(DKCH Poulsgaards Heyland Laird –  Elverlamshuset's Isabella)
b & o: Lotte Skriver & Kurt Kristensen

V 2 Ami, DK01433/2008, 04.01.08, Sable
( Wynset Ahead Of His Time –  Zarvo's American Bi Black Angel)
b: Hanne Carlsson. o: Bianca Rosenkilde

V 3 Poulsgaards Follou Á Dream, DK14296/2007, 26.06.07, Blue Merle
( Tunmark's Mc Coy –  Graciella Ze Shetlandu)
b: Tove Winckler Poulsgaard. o: Anni Birgitte Nielsen

V 4 Uglebjerg Beyond Paradise, DK03433/2008, 02.02.08, Tricolour
( Uglebjerg Black Heins –  Poulsgaards Beautefull Dreamer)
b: Joan Uglebjerg Bach. o: Linda Viuf

VG Patricia, DK15138/2007, 10.07.07, Sable
(RUCH MDCH DKCH NOCH INTCH SECH Valerina Ross London –  Alexiaaustralienpearl)
b & o: Anni Birgitte Nielsen

VG Aja, DK13631/2007, 16.06.07, Sable
( Troldeskov's Black Barnie –  Ballsy)
b & o: Mette Nielsen

VG Bødskov's Oline, DK19386/2007, 15.09.07, Sable
( Archi Craquant T. D. R. Des Romarins De Mayerling –  Bødskov's Karen)
b: Marianne Bødskov Rasmussen. o: Lone Hansen

VG  Ammy, DK15329/2007, 04.07.07, Sable
( Wynset Ahead Of His Time –  Cookie)
b & o: Birgitte Fly

VG  Zarvo's American Jessie Torres, DK01717/2008, 02.01.08, Sable
( Wynset Ahead Of His Time –  Zarvo's American Classic Image)
b: Bianca Rosenkilde. o: Pia Frosch

G Voicy B Lucky, DK15789/2007, 20.07.07, Tricolour
( Supersunny –  Ahl's Lykke-Lyn)
b: Louise Møller. o: Pia Metz

G Voicy Busy Being Black, DK15787/2007, 20.07.07, Tricolour
( Supersunny –  Ahl's Lykke-Lyn)
b: Louise Møller. o: Kirsten Hansen

Bitches intermediate class

V 1 Mianet's Famous Flower Maybe, DK08280/2007, 08.04.07, Sable
(DKCH SECH FINCH Grandgables Say It Again Sam –  Moorwood Shaded Flower)
b: Kirsten & Gert Klitsgaard. o: Susanne Nielsen

V 2 Wiegun Laica, DK01617/2007, 05.01.07, Sable
( Amor Amor Douglas Des Romarins De Mayerling –  Wiegun Cherri)
b: Birgit Gunborg Wielandt. o: Else Friis Nielsen

V 3 Palmestranden's Angelica, DK07943/2007, 21.04.07, Blue Merle
( Poulsgaards Be My Bodyguard –  Poulsgaards Be My Natasja)
b & o: Irmelin & Bent Ole Madsen

VG 4 Zarvo's American Smashing Impact, DK09594/2007, 26.04.07, Sable
( Wynset Ahead Of His Time –  Zarvo's American Classic Image)
b & o: Bianca Rosenkilde

Bitches open class

V 1, CAC, BOS Shellove A Winter's Tale, 20729/2005, 21.10.05, Blue Merle
( Toven The Full Monty –  Shellove Blå Flamme)
b & o: Hans Iver Staugaard

V 2 Qeen Valentine Moravia Classic, 22150/2006, 19.06.06, Sable
( Milesend Broomhouse Antique Gold –  Norica Gold Moravia Classic)
b: Jirí Hemelík. o: Susan Lejsgaard & Steffen Greve

V 3 Poulsgaards Just A Second, 16604/2006, 16.08.06, Blue Merle
(NOCH DKCH Tunmark's I Am The Boss – DKCH SECH Poulsgaards High Fidelity)
b & o: Tove Winckler Poulsgaard

V 4 Poulsgaards Delightfull Touch, 12834/2005, 08.06.05, Tricolour
( Follow Frenchi Ze Shetlandu – DKCH Poulsgaards Just A Dream)
b: Tove Winckler Poulsgaard. o: T. & P.Jeppesen & T.W.Poulsgaard

V Firehøje's Fancy Fanny, DK02657/2007, 17.01.07, Sable
( Amor Amor Douglas Des Romarins De Mayerling –  Danbrets One Of A Dreamteam)
b & o: Lone Rehder Jørgensen

V Nancy Von Der Wildkoppel, DK09543/2008, 01.05.05, Sable
(DECH DEVDHCH INTCH Excellent Choice Impish Fire –  Danbrets Dancing Dee-Dee)
b: Ursula & Manfred Teske. o: Henriette & Jesper Kjær

V Poulsgaards Take Me To Heaven, 16771/2004, 26.07.04, Sable
(RUCH MDCH DKCH NOCH INTCH SECH Valerina Ross London – DKCH Poulsgaards Just A Dream)
b: Tove Winckler Poulsgaard. o: Tove Jeppesen

V DKAGCH DKSPCH Zarvo's American Rose Macy, 18575/2001, 13.10.01, Sable
(USCH CACH Wynstones Midnite Confession – DKCH Rainbeau's Rose Garden)
b: Bianca K. Rosenkilde. o: Louise Møller

V Bubbly Carmen, 02237/2006, 21.01.06, Tricolour
( Colroy Crystal Lad –  Bubbly Senta)
b: Anne Jensen. o: Anne Kirsten Jensen

V Hvidebro Zobel, 15471/2006, 05.08.06, Sable
( Amor Amor Douglas Des Romarins De Mayerling –  Godt Nok Afrodithe)
b: Jens Hagen. o: Anna Larsen

VG Firehøje's Fey Bonnie, DK02659/2007, 17.01.07, Sable

(Amor Amor Douglas Des Romarins De Mayerling –  Danbrets One Of A Dreamteam)
b: Lone Rehder Jørgensen. o: Birgit Witt Christensen

G Ballsy, 02857/2005, 05.02.05, Sable
(INTCH Snabswood Status Symbol –  Tving Edda)
b: Mette Christiansen. o: Mette Nielsen

Bitches veteran class

V 1, Best Veteran  Poulsgaards Heartbracking Jennie, 00950/99, 18.12.98, Sable
(DKCH Poulsgaards Symphoni Of Strauss –  Concordia's Galizia V. Zitadellengraben)
b: Tove Holmboe. o: Anni Birgitte Nielsen

Wyniki i opracowanie: Joanna Adamowska

 

Wyniki wystawy krajowej Warszawa 12-13.08.2008

Wyniki wystawy krajowej Warszawa 12-13.08.2008
FCI 88 – OWCZAREK SZETLANDZKI – SHETLAND SHEEPDOG
Sędzia/Richter/Judge: Andrzej Tyburczyk (ZKwP O/Lublin)


PSY (rűden/dogs)

klasa szczeniąt (jungestnklasse/puppy class)
wo1, NSzwR
GOLDEN PHOENIX Vesca Montana FCI, śniady z białym, 02.03.2008, PKR I-w przygotowaniu (Ch.PL,Rom,Grand Ch.Rom Moorwood HOT NEWS – Int.Ch. Ch.PL,Zw.Euro,Mł.Ch.PL GOLDEN MOONLIGHT Vesca Montana), hod. Anna Szulc, Anna Kowalska, wł. Anna Szulc, Anna Kowalska

klasa młodzieży (jugendklasse/youth class)
bdb1 Archos Canis XTREME LOVER BOY SNICKERS, blue-merle, 17.07.2007, PKR. I-60417 (Landrover BLACK ASH – Emmanuelle Blue Kulczyka Chatka), hod. Agata Piotrowska, wł. Grazyna Sztanka

klasa pośrednia (mittelklasse/intermediate class)
bdb1 Vanilla Hills MINI STROM AHEAD, tricolor, 17.20.2006, PKR I-58932 (Ch. Quashee UNCOVERED GLAMA BOY – Ch.PL OCTAWIA LILAC WHISPER Moda na Sukces), hod. Gracjana Kruszel, wł. Grażyna Sztanka, Gracjana Kruszel
bdb2 BLACK DIAMOND Vesca Montana FCI, tricolor, 18.04.2007, PKR. I-59890. (Int.Ch. Ch.PL, Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Int.Ch.Ch.Pl, Mł.Ch.PL, Zw.Euro GOLDEN MOONLIGHT Vesca Montana FCI), hod. Anna Szulc i Anna Kowalska, wł. Mirosława Cygan

klasa otwarta (offene klasse/open class)
bdb1 Moorwood HOT NEWS (Ch.PL. Rom, Grand Ch.Rom), śniade z białym, 11.11.2004, PKR. I-55382 (Ch.S,DK. Hillacre Hot To Trot – Moorwood Sweet Mimosa), hod. Per Sarstad, wł. Anna Szulc

klasa championów (championklasse/champion class)
V1, CWC, NDPwR Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY (Int.Ch. Ch.PL,Rus, RKF, LT, Mł.Ch.PL, Mł.Zw.Kl), tricolor, 26.04.2005, PKR.I-56082 (Ch.DK,S,FIN Grandgables SAY IT AGAIN SAM – Moorwood CARIBBEAN CRYSTAL BLUE), hod. Per Sarstad, wł. Anna Szulc

klasa weteranów (veteranenklase/veteran class)
V1 Cataway’s RISING SUN (Int.Ch.,CH.PL.,Zw.Pl.,Ch.RUS, Mł.Ch.PL., ZW.Eu. Sr.-Wsch., BIS), śniady z białym, 29.01.1999, PKR I-34457, (Ch. Jade Mist New Rising Sun – Ch. Cataway’s Patent Pending), hod. Patty Page, wł. Anna Szulc

SUKI (hűndinen/bitches)

klasa szczeniąt (jungestnklasse/puppy class)
wo1 Archos Canis YUCCA VEL COGIE, śniada z białym, 01.03.2008 (Ml.Ch.Pl,Ch.Pl, Rom–PIKSEL Wspólny Dom – Archos Canis TILL), hod. Agata Piotrowska, wł. Agata Piotrowska, Grazyna Sztanka

klasa młodzieży (jugendklasse/youth class)
V1, Zw.Mł. NJwR JASMINE BLUE QUINTESSENCE Alkantara, blue merle, 20.09.2007, PKR. I-60418. (Int.Ch. Ch.PL,Rus, RKF, LT Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Scandyline REEKY STARLIGHT), hod. Joanna Adamowska, wł. Joanna Adamowska
V2
SHELBY Di`Leila`s Sheltie, tricolor, 05.10.2007, PKR. I-60818. (Int.Ch. Ch.PL,Rus, RKF, LT Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Etna ze Zguby Elfów), hod. Dagmara Modzelewska, wł. Dagmara Modzelewska

klasa pośrednia (mittelklasse/intermediate class)

V1, CWC, NDSwR, BOB BEST GOLDEN LOVE Vesca Montana FCI (Mł.Ch.PL),śniada z białym, 18.04.2007, PKR. I-60118. (Int.Ch. Ch.PL, Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Int.Ch, Ch.PL, Mł.Ch.Pl, Zw. Euro GOLDEN MOONLIGHT Vesca Montana FCI), hod. Anna Kowalska i Anna Szulc, wł. Anna Kowalska, Anna Szulc

klasa otwarta (offene klasse/open class)
V1, CWC KATI z Puli Szczęścia, śniada, 29.01.2006, PKR w przyg. (Int.Ch. Valerina Ross Danish Breeze – Mł.Ch.Pl.,Ch.Pl. EMI z Puli Szczęścia), hod. Jarosław Bajczyk, wł. Izabela Kowalska
V2 IRISH COFFIE Alkantara, tricolor, 02.09.2006, PKR. I-58699. (Int.Ch. Ch.EST, BALTIC, Rus, LT Marvithall ISKANDER – Scandyline REEKY STARLIGHT), hod. Joanna Adamowska, wł. Joanna Adamowska

klasa championów (championklasse/champion class)
V1, CWC Archos Canis VESNA LENA (Mł.Ch.PL, Ch.PL), tricolor, 23.04.2006, PKR I-58268 (Landover BLACK ASH – EMMANUELLE BLUE Kulczyna Chatka ), hod. Agata Piotrowska, wł. Agnieszka Sobczak

klasa weteranów (veteranenklase/veteran class)
V1, NWwR GOLDEN GIRL Vesca Motana (Int.Ch, CH.PL, Mł.Ch.PL, ZW.Klubu), śniada z białym, 16.12.1996, PKR I-28225 (Int.Ch.Ch.PL Cindahope Kylene Show Off – Int.Ch, Ch. PL,Ch USA Cataway Born To Be Wild), hod. Anna Szulc, wł. Anna Szulc

A ponadto:
GOLDEN PHOENIX Vesca Montana FCI i BEST GOLDEN LOVE Vesca Montana FCIII Najlepszą Parą Psów Wystawy

oraz

GOLDEN GIRL Vesca Montana, GOLDEN PHOENIX Vesca Montana FCI i BEST GOLDEN LOVE Vesca Montana FCI II Najlepszą Grupa Hodowlaną Wystawy

Wyniki: Anna Szulc
Opracowanie: Anna Szulc

v – ocena doskonała (Vorzüglich/excellent)
bdb – ocena bardzo dobra (Sehr gut/very good)
db – ocena dobra (Gut/good)
dost – ocena dostateczna (Genügend/satisfactory)
dyskw – dyskwalfikacja (Disqualifiziert/disqualification)
ndo – nie do oceny (Es wird nicht beurteil/not to be judged)
wo – wybitnie obiecujący (Vielversprechend/highly promising)
o – obiecujący (versprechend/ promising)
mo – mało obiecujący (Wenigversprechend/not very promising)
— – nieobecny (absent)
CWC/CAC/CACA – certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
Res.CAC/Res.CACA – rezerwowy certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
CACIB – certyfikat na championa międzynarodowego (Certificate for the International Champion of Beauty)
Res.CACIB – rezerwowy certyfikat na championa międzynarodowego (Reserve International Champion of Beauty Certificate)
ZwMł/CAJC – Zwycięzca Młodzieży (Certificate for the Young Champion of Beauty)
NWwR – Najlepszy Weteran w Rasie (Best Veteran of Breed)
NJwR – Najlepszy Junior w Rasie (Best Junior of Breed)
NDPwR – Najlepszy Dorosły Pies w Rasie (Best Dog of Breed)
NDSwR – Najlepsza Dorosła Suka w Rasie (Best Bitch of Breed)
BOB – Zwycięzca Rasy (Best of Breed)
BOG – Zwycięzca Grupy (Best of Group)
BIS – Zwycięzca Wystawy (Best in Show)
Mł.Ch – Młodzieżowy Champion Piękności (Young Champion of Beauty)
Ch. – Krajowy Champion Piękności (National Champion of Beauty)
Ich. – Międzynarodowy Champion Piękności (International Champion of Beauty)

Wyniki wystawy krajowej w Zielonej Górze 21.09.2008 r

Wyniki wystawy krajowej w Zielonej Górze 21.09.2008 r
FCI 88 – OWCZAREK SZETLANDZKI  / SHETLAND SHEEPDOG
Sędzia / Richter / Judge: Anna Redlicka (ZKwP O/Warszawa)


SUKI (hűndinen/bitches)

klasa pośrednia (mittelklasse/intermediate class)
bdb1 LOOK AT MY EYES Asketila , złota z białym, 10.05.2004, PKR I- (Ich. Ch.PL Zw.KL Zw.EUR Cataway’s RISING SUN – Ch.PL Mł.Ch.PL ROXA Asketila) hod. Jadwiga Wiśniewska
bdb2
PARADISE Ventora, tricolor, 20.04.2007, PKR.I-w przyg. (Int.Ch. Ch.PL,Rus.RKF,LT, Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Mł.Ch.Pl, Ch.PL ELECTRA BLUE Kulczyna Chatka), hod. W.Piątek, P.Mazur, wł. Sławomir Felkel

Wyniki: Patrycja Mazur
Opracowanie: Helena Kabała

v – ocena doskonała (Vorzüglich/excellent)
bdb – ocena bardzo dobra (Sehr gut/very good)
db – ocena dobra (Gut/good)
dost – ocena dostateczna (Genügend/satisfactory)
dyskw – dyskwalfikacja (Disqualifiziert/disqualification)
ndo – nie do oceny (Es wird nicht beurteil/not to be judged)
wo – wybitnie obiecujący (Vielversprechend/highly promising)
o – obiecujący (versprechend/ promising)
mo – mało obiecujący (Wenigversprechend/not very promising)
— – nieobecny (absent)
CWC/CAC/CACA – certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
Res.CAC/Res.CACA – rezerwowy certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
CACIB – certyfikat na championa międzynarodowego (Certificate for the International Champion of Beauty)
Res.CACIB – rezerwowy certyfikat na championa międzynarodowego (Reserve International Champion of Beauty Certificate)
ZwMł/CAJC – Zwycięzca Młodzieży (Certificate for the Young Champion of Beauty)
NWwR – Najlepszy Weteran w Rasie (Best Veteran of Breed)
NJwR – Najlepszy Junior w Rasie (Best Junior of Breed)
NDPwR – Najlepszy Dorosły Pies w Rasie (Best Dog of Breed)
NDSwR – Najlepsza Dorosła Suka w Rasie (Best Bitch of Breed)
BOB – Zwycięzca Rasy (Best of Breed)
BOG – Zwycięzca Grupy (Best of Group)
BIS – Zwycięzca Wystawy (Best in Show)
Mł.Ch – Młodzieżowy Champion Piękności (Young Champion of Beauty)
Ch. – Krajowy Champion Piękności (National Champion of Beauty)
Ich. – Międzynarodowy Champion Piękności (International Champion of Beauty)

Wyniki wystawy krajowej w Chojnicach 27.07.2008 r.

Wyniki wystawy krajowej w Chojnicach 27.07.2008 r.
FCI 88 – OWCZAREK SZETLANDZKI / SHETLAND SHEEPDOG
Sędzia / Richter / Judge: Paweł Szemraj (ZKwP O/Łódź)


PSY (rűden/dogs) 

klasa szczeniąt (jungestnklasse/puppy class)
wo1, NSzwR JORDAN Strażnica Kaszebstwa (FCI), śniady, 01.01.2008, PKR I-61764 (Ch.Romashev’s Dashling Dreamflight – Popkins Marry Polcolland), hod. Franciszek Bones, wł. Franciszek Bones

klasa młodzieży (jugendklasse/youth class)
V1, Zw.Mł, NJwR, BOB, BIS Junior III HASSAN Strażnica Kaszebstwa, śniady z białym, 07.05.2007, PKR I-59595 (Int.Ch. Valerina Ross DANISH BREEZE –  Ch.PL POPKINS MARRY Polcolland), hod. Franciszek Bones, wł. Marzena Stryszowska

SUKI (hűndinen/bitches)

klasa młodzieży (jugendklasse/youth class)
v1, Zw.Mł. HAIDI Strażnica Kaszebstwa FCI, śniada z białym, 07.05.2007, PKR I-w przyg. (Int.Ch. Valerina Ross DANISH BREEZE –  Ch.PL POPKINS MARRY Polcolland), hod. Franciszek Bones,  wł.Dariusz Żakieta , Anna Żakieta 
bdb2
HEIDI Polcolland, tricolor, 2007.05.18, PKR w przyg. (Mł.Ch.PL, Ch.PL Romashev’s DASHLING DREAMFLIGHT – Mł.Ch.PL Lustrous Lamberta), hod. Agnieszka Fortaszewska, wł. Alicja Kokocińska

klasa otwarta (offene klasse/open class)

GABI Surdykowska FCI,  śniada z białym, 03.07.2006, PKR. I-58794, (PL Ch. BEAUTIFULL MARVELLOUS MAN Asketila – PL Ch. BONI Pastelowy Raj), hod. Bożena Surdykowska, wł. Zenon Damps

 

Wyniki: Franciszek Bones

Opracowanie: Helena Kabała
 

v – ocena doskonała (Vorzüglich/excellent)
bdb – ocena bardzo dobra (Sehr gut/very good)
db – ocena dobra (Gut/good)
dost – ocena dostateczna (Genügend/satisfactory)
dyskw – dyskwalfikacja (Disqualifiziert/disqualification)
ndo – nie do oceny (Es wird nicht beurteil/not to be judged)
wo – wybitnie obiecujący (Vielversprechend/highly promising)
o – obiecujący (versprechend/ promising)
mo – mało obiecujący (Wenigversprechend/not very promising)
— – nieobecny (absent)
CWC/CAC/CACA – certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
Res.CAC/Res.CACA – rezerwowy certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
CACIB – certyfikat na championa międzynarodowego (Certificate for the International Champion of Beauty)
Res.CACIB – rezerwowy certyfikat na championa międzynarodowego (Reserve International Champion of Beauty Certificate)
ZwMł/CAJC – Zwycięzca Młodzieży (Certificate for the Young Champion of Beauty)
NWwR – Najlepszy Weteran w Rasie (Best Veteran of Breed)
NJwR – Najlepszy Junior w Rasie (Best Junior of Breed)
NDPwR – Najlepszy Dorosły Pies w Rasie (Best Dog of Breed)
NDSwR – Najlepsza Dorosła Suka w Rasie (Best Bitch of Breed)
BOB – Zwycięzca Rasy (Best of Breed)
BOG – Zwycięzca Grupy (Best of Group)
BIS – Zwycięzca Wystawy (Best in Show)
Mł.Ch – Młodzieżowy Champion Piękności (Young Champion of Beauty)
Ch. – Krajowy Champion Piękności (National Champion of Beauty)
Ich. – Międzynarodowy Champion Piękności (International Champion of Beauty)

Wyniki wystawy w Nowej Rudzie 6-7.12.2008

Wyniki wystawy w Nowej Rudzie 6-7.12.2008
FCI 88 – OWCZAREK SZETLANDZKI / SHETLAND SHEEPDOG 
Sędzia / Richter / Judge: Grzegorz Robak (ZKwP O/Kraków)


PSY (rűden/dogs)

klasa młodzieży (jugendklasse/youth class)
MARKYZ ze Souhvězdí Orionu

klasa pośrednia (mittelklasse/intermediate class)
v1, CWC ONYX Ventora, tricolor, 08.04.2007, PKR.I-61432 (Ch.PL Overtop OSCAR – Ch.PL GOLDEN EYE Ventora), hod. Violetta Piątek & Patrycja Mazur, wł. Krzysztof Krupa

klasa otwarta (offene klasse/open class)
v1, CWC DALI Magiczny Ogród,  śniade z białym, 16.08.2006, PKR I-60149 (Int.Ch. Ch.PL,Rus,RKF,LT, Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Mł.Ch.Pl, Ch.Pl. KLIWIA Asketila), hod. Ewa Kudukis, wł. Witold Rabęda
v2 Marvithall SPLENDID,, tricolor, 01.12.2006, PKR.I- I-59647 (Ch. Marvithall STARLES – Marvithall LILITH), hod. Tsariuk Marina, wł. Aleksandra Lubaszka
v3 ORIN Ventora, śniady, 08.04.2007, PKR I-59927 (Ch. Overtop OSCAR – GOLDEN EYE Ventora), hod. Violetta Piątek & Patrycja Mazur, wł. Danuta Kucharczyk
v4 FABER Surdykowska FCI, śniady z białym, 27.06.2006, PKR I-59102 (Int.Ch. QUEST KING Asketila – CELINKA Surdykowska FCI), hod. Bożena Surdykowska, wł. Karolina Ślipek
XAENT ze Souhvězdí Orionu

klasa championów (championklasse/champion class)
v1, CWC, NDPwR, BOB Käpäläkoplan MOONSTONE, blue-merle, 09.05.2007 (Moorwood Caribbean Blue Lover – Sunsweet PIN UP GIRL), hod. Haapsaari Kitta, wł. Herman Milos
v2 BEAUTIFUL MARVELLOUS MAN Asketila (Ch.PL, Zw.Kl.’06,’07,Zw.Eu.Sr.i Wsch., Zw.PL., Zw.Eu’08, Mł.Ch.PL., Mł.Zw.Kl., Mł.Zw.PL), śniade, 20.05.2004, PKR.
I-54759 (Ch. Highland Rogue ze Shetlandu – Ch. Ivet Asketila), hod. Jadwiga Wiśniewska, wł. Jadwiga Wiśniewski
OLIN z Vehnickych u Hranic
 


SUKI (hűndinen/bitches)

klasa szczeniąt (jungestnklasse/ puppy class)
wo1 BIANCA Polly z M-3, tricolor, 21.05.2008 (Int.Ch.,Ch.PL IDOL IMPOSSIBLE BLUE Metamorfoza – ALFA Polny z M-3) hod. Kazimierz Ślusarek, wł. ..
wo2 LISA Śniada Maskotka, śniada, 25.05.2008 (Ch.PL, Ch.Rom, G.Ch.Rom Moorwood HOT NEWS – NELA Śniada Maskotka) hod. Iwona Kowalczyk, wł. …
LUCKY Śniada Maskotka , śniada, 25.05.2008 (Ch.PL, Ch.Rom, G.Ch.Rom Moorwood HOT NEWS – NELA Śniada Maskotka) hod. Iwona Kowalczyk, wł. …
—…. ze Souhvězdí Orionu

 

klasa młodzieży (jugendklasse/youth class)
v1, Zw.Mł, NJwR BEAUTIFUL BLUE STAR Asketila, blue-merle, 01.02.2008, PKR.I-61197 (Int.Ch IDOL IMPOSSIBLE Metamorfoza – Ch. BEAUTIFUL HONEY STAR Asketila), hod. Jadwiga Wiśniewska, wł. Jadwiga Wiśniewska
bdb2 SAKE LIVING IN THE SPIRITUAL ZONE from Beardedkowo z Szetlandu, tricolor, 27.06.2007, PKR. I-w przyg. (Int.Ch. CHISTIY RUCHEI iz Tverskoy Skazki- Ch. PATRICIA z Szetlandu), hod. Iwona Milewicz, wł. Ewa Siemieńska-Tuła

klasa pośrednia (mittelklasse/intermediate class)
v1,CWC Marvithall FIONA, tricolor, 17.05.2007, PKR I-61069 (Ch.Fin Lundecoocks SKIP’N GO NAKED – Marwithall SIRINA), hod. Marina Tsariuk, wł. Aleksandra Lubaszka
v2 AZRA z Magicznego Wzgórza, śniada z białym, 15-02-2007, PKR I-59630 (Ch.PL,ROM, Grand.Ch.ROM Moorwood HOT NEWS – Mł.Ch BETTI Z Błekitnego Jeziora), hod. Dorota Lesińska, wł. Izabela Grzesiek
v3 Enny Keep Smiling z Heřmanova dvora
  ze Souhvězdí Orionu

klasa otwarta (offene klasse/open class)
bdb1 BUBU BLUE z Heřmanova dvora

klasa championów (championklasse/champion class)
v1, CWC, NDSwR DOLLORES z Hermanova Dvora, śniada, 01.12.2006 (Int.Ch. Moorwood Caribbean NIGHT TROPHY – DORIS ze Zlate Hvezdy), hod. Herman Milos, wł. Herman Milos

klasa weteranów (veteranenklase/veteran class)
v1, NWwR ROXA Asketila (Int.Ch.,Ch.PL, Mł.Ch.PL), śniada z białym, 15.04.2000, PKR I-37407 (Ch Highland Rogue ze Shetlandu – Ch. Ivet Asketila), hod. Jadwiga Wiśniewska, wł. Jadwiga Wiśniewski
v2 CHARLOTA GOLD ze Sedlmajerovy vily, złote, 04.12.2000, CMKU/SWE/4757/00, (KERRY KIM z Dablovy studanky – HENDY GOLD z Cerne hlasky), hod. Pavla Sedlmajerova, wł. Jana Matejkowa

Wyniki Ewa Kubrak
Opracowanie Helena Kabała

v – ocena doskonała (Vorzüglich/excellent)
bdb – ocena bardzo dobra (Sehr gut/very good)
db – ocena dobra (Gut/good)
dost – ocena dostateczna (Genügend/satisfactory)
dyskw – dyskwalfikacja (Disqualifiziert/disqualification)
ndo – nie do oceny (Es wird nicht beurteil/not to be judged)
wo – wybitnie obiecujący (Vielversprechend/highly promising)
o – obiecujący (versprechend/ promising)
mo – mało obiecujący (Wenigversprechend/not very promising)
— – nieobecny (absent)
CWC/CAC/CACA – certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
Res.CAC/Res.CACA – rezerwowy certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
CACIB – certyfikat na championa międzynarodowego (Certificate for the International Champion of Beauty)
Res.CACIB – rezerwowy certyfikat na championa międzynarodowego (Reserve International Champion of Beauty Certificate)
ZwMł/CAJC – Zwycięzca Młodzieży (Certificate for the Young Champion of Beauty)
NWwR – Najlepszy Weteran w Rasie (Best Veteran of Breed)
NJwR – Najlepszy Junior w Rasie (Best Junior of Breed)
NDPwR – Najlepszy Dorosły Pies w Rasie (Best Dog of Breed)
NDSwR – Najlepsza Dorosła Suka w Rasie (Best Bitch of Breed)
BOB – Zwycięzca Rasy (Best of Breed)
BOG – Zwycięzca Grupy (Best of Group)
BIS – Zwycięzca Wystawy (Best in Show)
Mł.Ch – Młodzieżowy Champion Piękności (Young Champion of Beauty)
Ch. – Krajowy Champion Piękności (National Champion of Beauty)
Ich. – Międzynarodowy Champion Piękności (International Champion of Beauty)

 

Wyniki wystawy międzynarodowej we Wrocławiu 27.09.2008 r

Wyniki wystawy międzynarodowej we Wrocławiu 27.09.2008 r
FCI 88 – OWCZAREK SZETLANDZKI / SHETLAND SHEEPDOG
Sędzia / Richter / Judge: Karel Horak (Czechy)
 


PSY (rűden/dogs)

klasa młodzieży (jugendklasse/youth class)
v1,Zw.Mł., NJWR ORIN Ventora, śniady, 08.04.2007, PKR I-59927 (Ch. Overtop OSCAR – GOLDEN EYE Ventora), hod. Violetta Piątek & Patrycja Mazur, wł. Danuta Kucharczyk
v2
BLACK STONE Vesca Montana FCI,  tricolor, 18.04.2007, PKR-I59736 (Int.Ch. Ch.PL,Rus,RKF,LT, Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Int.Ch. GOLDEN MOONLIGHT Vesca Montana FCI), hod. Anna Kowalska i Anna Szulc, wł. Kustarz Sandra i Najdek Andrzej
v3 Vanilla Hills NO STRINGS ATTACHED LOVESOME, blue-merle, 13.12.2007, PKR I-60817 (Ch PL, Mł.Ch.PL. Dawnville ZETOS FOR LOVESOME – Ch.PL OCTAWIA LILAC WHISPER Moda na Sukces), hod.
Gracjana Kruszel, wł. Robert Kabała
bdb4 Archos Canis XTREME LOVER BOY SNICKERS, blue-merle, 17.07.2007, PKR. I-w przyg (Landover BLACK ASH – Emmanuelle Blue Kulczyka Chatka), hod. Agata Piotrowska, wł. Grażyna Sztanka

klasa pośrednia (mittelklasse/intermediate class)
v1, CWC, r.CACIB Vanilla Hills MINI STROM AHEAD (Mł.Ch.Pl), tricolor, 17.20.2006, PKR I-58932 (Ch. Quashee UNCOVERED GLAMA BOY – Ch.PL OCTAWIA LILAC WHISPER Moda na Sukces), hod. Gracjana Kruszel, wł. Grażyna Sztanka, Gracjana Kruszel
v2 ONYX Ventora
, tricolor, 08.04.2007, PKR.I-61432 (Ch.PL Overtop OSCAR – Ch.PL GOLDEN EYE Ventora), hod. Violetta Piątek & Patrycja Mazur, wł. Krzysztof Krupa

klasa otwarta (offene klasse/open class)
v1, CWC DOVER Vision, śniady z białym, 11.10.2002, PKR I-50221 (Int.Ch. Cataway’s RISING SUN – ALEXA ALFA Vision) hod. Anna Jarosz, wł. Sandra Kustarz
v2
Archos Canis TEEBO, tricolor, 13.12.2004, PKR. I-56709 (Black Jack Polcolland – Emmanuelle Blue Kulczyka Chatka), hod. Agata Piotrowska, wł. Barbara Kuś
bdb3 INDI z Puli Szczęścia , śniade, 20.05.2004, PKR. I-54911 (Ch. Spark Stanica Marwita – Dixi z Puli Szczęścia), hod. Jarosłąw Bajczyk, wł. Lucyna Pieczonka
bdb DARK Kolyba u Grapy
, tricolor, 21.03.2002, PKR I-50313 (Ch.PL. Mł.Ch.PL ABSOLUTE MAN Kropelka
bdb
FABER Surdykowska FCI, śniady z białym, 27.06.2006, PKR I-59102 (Int.Ch. QUEST KING Asketila – CELINKA Surdykowska FCI), hod. Bożena Surdykowska, wł. Karolina Ślipek

klasa championów (championklasse/champion class)
v1,CWC,CACIB,NDPWR BEAUTIFUL MARVELLOUS MAN Asketila (Ch.PL, Zw.Kl.’06,’07,Zw.Eu.Sr.i Wsch., Zw.PL., Zw.Eu’08, Mł.Ch.PL., Mł.Zw.Kl., Mł.Zw.PL), śniade, 20.05.2004, PKR. I-54759 (Ch. Highland Rogue ze Shetlandu – Ch. Ivet Asketila), hod. Jadwiga Wiśniewska, wł. Jadwiga Wiśniewska

SUKI (hűndinen/bitches)

klasa szczeniąt (jungestnklasse/ puppy class)
wo1 BEAUTIFUL BLACK VENA VENTORA Asketila, tricolor, 01.02.2008, PKR I-w przyg. (Int.Ch IDOL IMPOSSIBLE Metamorfoza  – Ch. BEAUTIFUL HONEY STAR Asketila), hod. Jadwiga Wiśniewska, wł. Patrycja Mazur & Wioletta Piątek
wo2  BEAUTIFUL BLUE STAR Asketila, blue-merle, 01.02.2008, PKR I-w przyg. (Int.Ch IDOL IMPOSSIBLE Metamorfoza  – Ch. BEAUTIFUL HONEY STAR Asketila), hod. Jadwiga Wiśniewska, wł. Jadwiga Wiśniewska
wo3
RENNY Ventora, tricolor, 16.03.2008, PKR w przyg. (Int.Ch. Ch.PL,Rus,RKF,LT, Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – GOLDEN EYE Ventora), hod. Patrycja Mazur, Wioletta Piątek, wł. Henryk Stańczyk

 

klasa młodzieży (jugendklasse/youth class)
v1, Zw.Mł. ACCA LARENTIA Figa Ruminy FCI, tricolor, 31.03.2007, PKR. w przyg. (Int.Ch. Ch.PL,Rus,RKF,LT, Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Int.Ch. KAMA Raj dla Zwierząt), hod. Ewa Sroga, wł.
Monika i Ewa Kubrak
v2
SAKE LIVING IN THE SPIRITUAL ZONE from Beardedkowo z Szetlandu, tricolor, 27.06.2007, PKR. I-w przyg. (Int.Ch. CHISTIY RUCHEI iz Tverskoy Skazki- Ch. PATRICIA z Szetlandu), hod. Iwona Milewicz, wł. Ewa Siemieńska-Tuła
bdb3 SORAYA SHILOH NOUVEL from Beardedkowo z Szetlandu, blue merle, 27.06.2007, PKT I-w przyg. (IntCh, Ch.BiH, Ch.H, Ch.Kl.CR, Mł.Ch.CR CISTYJ RUCEJ Iz Tverskoj Skazki – Ch.PL, PIP PATRICIA ze Shetlandu), hod. Iwona Milewicz, wł. Iwona Milewicz, Tomasz Pecold
bdb4 SWEET BABY GIRL Asketila  śniada z białym, 01.04.2007, PKR. w przyg. (Int.Ch., D-VDH,D-Club Ch. SWEET BILLY BOY O’the Highlands –Ch.Pl NIKOLA NOKIA Asketila), hod. Jadwiga Wiśniewska, wł. Jadwiga Wiśniewski

klasa pośrednia (mittelklasse/intermediate class)
v1, CWC PARIS Ventora,  blue-merle, 20.04.2007, PKR I-59969 (Int.Ch. Ch.PL,Rus,RKF,LT, Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Mł.Ch.Pl, Ch.PL ELECTRA BLUE Kulczyna Chatka), hod.
W.Piątek, P.Mazur, wł. Mazur Patrycja, Wioletta Piątek
bdb2
LOOK AT MY EYES Asketila, śniada, 25.03.2007, PKR I-61765 (Ch.PL, Mł.Ch.PL Overtop OSCAR – Beautiful Honey Star Asketila), hod. Jadwiga Wiśniewska, wł. Alina Drogosz
db3 ANUWA DOLCE VITA Polcolland, blue-merle, 10.01.2007, PKR  I-60034   (Starsong POLAR MOON – Romashev’s DAYSTAR), hod. Agnieszka Fortaszewska, wł. Barbara Kuś

klasa otwarta (offene klasse/open class)
v1, CWC, r.CACIB ORIYANTI Ventora,  śniada, 08.04.2007, PKR.I-59970 (Mł.Ch.PL,Ch.PL Overtop OSCAR – Mł.Ch.Pl, Ch.PL GOLDEN EYE Ventora), hod. W.Piątek, P.Mazur, wł. Mazur Patrycja, Wioletta Piątek
v2
BUTTERFLY BLUE Ko-To-Ra, blue merle, 09.02.2006, 41478/VIII/06, PKR.I-57201, (Landover Black Ash – Miss Fhiladelphia Lovely Funny), hod. Lucyna Zboralska, wł. Małgorzata Kucnerowicz
v3 MUST BE HAPPY Asketila, śdniada, ur. 17.09.2005, PKR w przyg. (Int.Ch. Cataway’s RISING SUN – BEAUTIFUL HONEY STAR Asketila), hod. Jadwiga Wiśniewski, wl.
bdb
CARMEN Polcolland , śniada, 10.10.2006, PKR. I-w przyg. (In.Ch. Valerina Ross DANISH BREEZE  – GARDENIA Polcolland), hod. Agnieszka Fortaszewska, wł. Halina Pierzchała
bdb BETTI z Błękitnego Jeziora, śniada, ur. 23.10.2003, PKR I-52566 (o. Ch.PL,RUS,UKR,SK JANTAR Polly z M-3, m. KAJA SWEET GRIL Metamorfoza) hod. Genowefa Markiewicz,wł. Dorota Maskulanis
BONA Luizjana, tricolor, 21.05.2005, PKR.I-56374 (PARYS z Kojca Coli – OLIMPIA Luizjana), hod. Luiza Woch, wł. Dorota Patronik

klasa championów (championklasse/champion class)
v1, CWC, CACUB, NDSWR ROXA Asketila (Int.Ch.,Ch.PL, Mł.Ch.PL), śniada z białym, 15.04.2000, PKR I-37407 (Ch Highland Rogue ze Shetlandu – Ch.
Ivet Asketila), hod. Jadwiga Wiśniewska, wł. Jadwiga Wiśniewski

klasa weteranów (veteranenklase/veteran class)
v1, NWWR, BOB ALCIRA Rahandia (Ch.PL, Mł.Ch.PL), 19.09.1999, tricolor, PKR I-34688 (Mł.Ch.PL,Ch.PL,Mł.Zw.Kl Ch.PL HIGHLAND ROGUE ze Shetlandu – CONNIE Ho-Vinto) hod. i wł. Marzena Woźniak
v2
IVET Asketila (Ch.PL. Mł.Ch.PL), śniada z białym, 14.06.1997, PKR I-28863 (Int.Ch. Cindahope Kylene Show Off – Circa Gwiazda Zatraty), hod.
Jadwiga Wiśniewska, wł. Jadwiga Wiśniewskia

Wyniki i opracowanie: Helena Kabała

 

v – ocena doskonała (Vorzüglich/excellent)
bdb – ocena bardzo dobra (Sehr gut/very good)
db – ocena dobra (Gut/good)
dost – ocena dostateczna (Genügend/satisfactory)
dyskw – dyskwalfikacja (Disqualifiziert/disqualification)
ndo – nie do oceny (Es wird nicht beurteil/not to be judged)
wo – wybitnie obiecujący (Vielversprechend/highly promising)
o – obiecujący (versprechend/ promising)
mo – mało obiecujący (Wenigversprechend/not very promising)
— – nieobecny (absent)
CWC/CAC/CACA – certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
Res.CAC/Res.CACA – rezerwowy certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
CACIB – certyfikat na championa międzynarodowego (Certificate for the International Champion of Beauty)
Res.CACIB – rezerwowy certyfikat na championa międzynarodowego (Reserve International Champion of Beauty Certificate)
ZwMł/CAJC – Zwycięzca Młodzieży (Certificate for the Young Champion of Beauty)
NWwR – Najlepszy Weteran w Rasie (Best Veteran of Breed)
NJwR – Najlepszy Junior w Rasie (Best Junior of Breed)
NDPwR – Najlepszy Dorosły Pies w Rasie (Best Dog of Breed)
NDSwR – Najlepsza Dorosła Suka w Rasie (Best Bitch of Breed)
BOB – Zwycięzca Rasy (Best of Breed)
BOG – Zwycięzca Grupy (Best of Group)
BIS – Zwycięzca Wystawy (Best in Show)
Mł.Ch – Młodzieżowy Champion Piękności (Young Champion of Beauty)
Ch. – Krajowy Champion Piękności (National Champion of Beauty)
Ich. – Międzynarodowy Champion Piękności (International Champion of Beauty)

Wyniki wystawy krajowej w Kielcach, 17.11.2008r

Wyniki wystawy krajowej w Kielcach, 17.11.2008r
FCI 88 – OWCZAREK SZETLANDZKI / SHETLAND SHEEPDOG 
Sędzia / Richter / Judge: Katarzyna Fiszdon (ZKwP O/Warszawa)  
PSY (rűden/dogs)                      

klasa szczeniąt (jungestnklasse/puppy class)
wo1, NSzwR, BIS Puppy II GOLDEN PHOENIX Vesca Montana FCI, śniade z białym, 02.03.2008, PKR I-w przyg. (Ch.PL,ROM, Grand.Ch.ROM Moorwood HOT NEWS – Int.Ch.,Ch.Pl.,Mł.Ch.PL GOLDEN MOONLIGHT Vesca Montana), hod. Anna Szulc, Anna Kowalska, wł. Anna Szulc, Anna Kowalska

klasa młodzieży (jugendklasse/youth class)
v1 PRINCE Double Vision, śniady, 02.07.2007, PKR w przyg. (Ch.PL DINKY ze Skalni Vyhlidky – Silver Dream BLACK DESTINY’S CHILD), hod. Anna Jarosz, wł. Agnieszka Fatyga

klasa pośrednia (mittelklasse/intermediate class)
bdb DALI Magiczny Ogród,  śniade z białym, 16.08.2006, PKR I-60149 (Int.Ch. Ch.PL,Rus,RKF,LT, Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Mł.Ch.Pl, Ch.Pl. KLIWIA Asketila), hod. Ewa Kudukis, wł. Witold Rabęda

klasa otwarta (offene klasse/open class)
 klasa championów (championklasse/champion class)
v1, CWC, NDPWR Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY (Int.Ch. Ch.PL,Rus,RKF,LT Mł.Ch.PL, Mł.Zw.Kl), tricolor, 26.04.2005, PKR.I-56082 (Ch.DK,S,FIN Grandgables SAY IT AGAIN SAM – Moorwood CARIBBEAN CRYSTAL BLUE), hod. Per Sarstad, wł. Anna Szulc

SUKI (hűndinen/bitches)

klasa młodzieży (jugendklasse/youth class)
v1, Zw.Mł, NJwR JASMINE BLUE QUINTESSENCE Alkantara, blue-merle, 20.09.2007, PKR I-60418 (Int.Ch.Ch.PL,Rus,RKF,LT, Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Scandyline REEKY STARLIGHT), hod. Joanna Adamowska, wł. Joanna Adamowska
v2 Vanilla Hills NOT SO JAZZY, tricolor, 13.12.2008, PKR w pryzg. (Ch.PL, Mł.Ch.PL Dawnville ZETOS FOR LOVESOME – Ch.PL OCTAVIA LILAC WHISPER Moda na Sukces), hod./wł. Gracjana Kruszel
bdb3
BRAVERY Lucky Time, tricolor, 14.12.2007, PKR I-60918 (Int.Ch. Ch.PL,Rus,RKF,LT, Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Beautifull Honey Sun Asketila), hod. Jolanta Sadowska-Niedomagała, wł. Jolanta Sadowska-Niedomagała

klasa pośrednia (mittelklasse/intermediate class)
v1 CWC NIKE z Puli Szczęścia, śniada, 03.02.2007, PKR. I-59597 (Ch. OSCAR Overtop – EMI z Puli Szczęścia), hod. Jarosław Bajczyk, wł. Agata Niedbałowska

klasa otwarta (offene klasse/open class)
v1 DAYSY Magiczny Ogród, śniade z białym, 16.08.2006, PKR w przygotowaniu (Int.Ch. Ch.PL,Rus,RKF,LT, Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Mł.Ch.Pl, Ch.Pl. KLIWIA Asketila), hod. Ewa Kudukis, wł. Mirosław Pytlak
v2
CARMEN Polcolland , śniada, 10.10.2006, PKR. I-w przyg. (In.Ch. Valerina Ross DANISH BREEZE  – GARDENIA Polcolland), hod. Agnieszka Fortaszewska, wł. Halina Pierzchała
bdb3
VENUS SWEET GIRL Metamorfoza, śniada, 29.05.2006, PKR I-58195 (Int.Ch.,Ch.Pl,Mł.Ch.Pl BEAUTIFUL MARVELLOUS MAN Asketila – Ch.PL DIANA SWEET GIRL Metamorfoza), hod. B.Maślanka, wł. Agnieszka Ubowska

klasa championów (championklasse/champion class)
v1, CWC, NDSwR, BOB BEST GOLDEN LOVE Vesca Montana FCI (Ch.RUM,Mł.Ch.PL, MŁ.Zw.Kl’08), śniada z białym, 18.04.2007, PKR I-60118  (Int.Ch. Ch.PL,Rus,RKF,LT, Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Int.Ch. GOLDEN MOONLIGHT Vesca Montana FCI), hod. Anna Kowalska i Anna Szulc, wł. Anna Kowalska, Anna Szulc

klasa weteranów (veteranenklase/veteran class)
v1, NWwR KLIWIA Asketila (Mł.Ch.Pl,Ch.PL, Zw.Kl’00,Zw.Eur.Sr-Wsch.’01), śniada z białym, 07.12.1993, PKR I-19111 (Int.Ch. Cindahope Kylene Show Off – Circa Gwiazda Zatraty), hod. Jadwiga Wiśniewska, wł. Ewa Kudukis
v2
ALCIRA Rahandia (Ch.PL, Mł.Ch.PL), 19.09.1999, tricolor, PKR I-34688 (Mł.Ch.PL,Ch.PL,Mł.Zw.Kl Ch.PL HIGHLAND ROGUE ze Shetlandu – CONNIE Ho-Vinto) hod. i wł. Marzena Woźniak

Wyniki: forum owczarka szetlandzkiegoOpracowanie: Helena Kabała 

v – ocena doskonała (Vorzüglich/excellent)
bdb – ocena bardzo dobra (Sehr gut/very good)
db – ocena dobra (Gut/good)
dost – ocena dostateczna (Genügend/satisfactory)
dyskw – dyskwalfikacja (Disqualifiziert/disqualification)
ndo – nie do oceny (Es wird nicht beurteil/not to be judged)
wo – wybitnie obiecujący (Vielversprechend/highly promising)
o – obiecujący (versprechend/ promising)
mo – mało obiecujący (Wenigversprechend/not very promising)
— – nieobecny (absent)
CWC/CAC/CACA – certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
Res.CAC/Res.CACA – rezerwowy certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
CACIB – certyfikat na championa międzynarodowego (Certificate for the International Champion of Beauty)
Res.CACIB – rezerwowy certyfikat na championa międzynarodowego (Reserve International Champion of Beauty Certificate)
ZwMł/CAJC – Zwycięzca Młodzieży (Certificate for the Young Champion of Beauty)
NWwR – Najlepszy Weteran w Rasie (Best Veteran of Breed)
NJwR – Najlepszy Junior w Rasie (Best Junior of Breed)
NDPwR – Najlepszy Dorosły Pies w Rasie (Best Dog of Breed)
NDSwR – Najlepsza Dorosła Suka w Rasie (Best Bitch of Breed)
BOB – Zwycięzca Rasy (Best of Breed)
BOG – Zwycięzca Grupy (Best of Group)
BIS – Zwycięzca Wystawy (Best in Show)
Mł.Ch – Młodzieżowy Champion Piękności (Young Champion of Beauty)
Ch. – Krajowy Champion Piękności (National Champion of Beauty)
Ich. – Międzynarodowy Champion Piękności (International Champion of Beauty)

 

Wyniki Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych z okazji 70-lecia ZKwP

Wyniki Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych z okazji 70-lecia ZKwP
Poznań 8-9.11.2008r
.
FCI 88 – OWCZAREK SZETLANDZKI / SHETLAND SHEEPDOG
Sędzia / Richter / Judge: Jadwiga Niciewicz (ZKwP O/Łódź)

PSY (rűden/dogs) 

klasa szczeniąt (jungestnklasse/puppy class)
wo1, NSzwR GOLDEN PHOENIX Vesca Montana FCI, śniade z białym, 02.03.2008, PKR I-w przyg. (Ch.Pl.,ROM,Grand.Ch.ROM Moorwood HOT NEWS – Int.Ch.,Ch.Pl.,Mł.Ch.PL GOLDEN MOONLIGHT Vesca Montana), hod. Anna Szulc, Anna Kowalska, wł. Anna Szulc, Anna Kowalska 

klasa młodzieży (jugendklasse/youth class)
v1, Mł.Zwyc.PL’08, NJwR Vanilla Hills NO STRINGS ATTACHED LOVESOME, blue-merle, 13.12.2007, PKR I-60817 (Ch PL, Mł.Ch.PL. Dawnville ZETOS FOR LOVESOME – Ch.PL OCTAWIA LILAC WHISPER Moda na Sukces), hod. Gracjana Kruszel, wł. Robert Kabała
v2 JORDAN Strażnica Kaszebstwa (FCI), śniady, 01.01.2008, PKR I-61764 (Ch.Romashev’s Dashling Dreamflight – Popkins Marry Polcolland), hod. Franciszek Bones, wł. Franciszek Bones
v3
Siniketun BRANDON LEE, sobolowo-biały, 25.10.2007, FIN 5879/07 (Japaro Special Agent – Sniketun Serenella), hod. Taru Rekorius, wł. Taru Rekorius (Finlandia)
v4
AXER Szetlandzka Ostoja, tricolor, 27.08.2007, PKR w przyg. (Int.Ch. Valerina Ross Danish Breeze – BETINA Szetlandzka Ostoja), hod. Andrzej Krzysztofczyk, wł. Andrzej Krzysztofczyk

klasa pośrednia (mittelklasse/intermediate class)
v1, CWC HASSAN Strażnica Kaszebstwa, śniady z białym, 07.05.2007, PKR I-59595 (Int.Ch. Valerina Ross DANISH BREEZE –  Ch.PL POPKINS MARRY Polcolland), hod. Franciszek Bones, wł. Marzena Stryszowska
v2 FREEMAN Polcolland, blue-merle, 27.01.2007, PKR I-60760 (MILY WAY iz Grafskogo Pomiestija – Mł.Ch.PL BLACK PRINCESS Polcolland), hod. Agnieszka Fortaszewska, wł. Agnieszka Fortaszewska
v3
Marvithall SPLENDID,, tricolor, 01.12.2006, PKR.I- I-59647 (Ch. Marvithall STARLES – Marvithall LILITH), hod. Tsariuk Marina, wł. Aleksandra Lubaszka
v4 BLACK STONE Vesca
Montana FCI,  tricolor, 18.04.2007, PKR-I59736 (Int.Ch. Ch.PL,RUS,RKF,LT, Mł.Ch.PL  Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Int.Ch. GOLDEN MOONLIGHT Vesca Montana FCI), hod. Anna Kowalska i Anna Szulc, wł. Kustarz Sandra i Najdek Andrzej

klasa otwarta (offene klasse/open class)
v1, CWC, r.CACIB Lustrous DUMBLDOR, bicolor, 15.06.2006, PKR I-58577, (Blenmerrow BORODIN – Int.Ch. Lustrous JEENEVA), hod. Olga Kosarskaya, wł. Agnieszka Fortaszewska
v2 Starsong POLAR MOON  (Ch.FIN,RUS,EST,LV,LTU,BALTIC), blue-merle, 11.08.2003, FIN 36544/03 (Int.Ch.,Ch.FIN,EST,S,GB Lundecock’s XIT FROM HELL – Int.Ch.,Ch.FIN,EST. Lundecock’s RASH LINE), hod. Sanna Kuitunen, wł. Taru Rekorius (Finlandia)
v3 Archos Canis TEEBO
, tricolor, 13.12.2004, PKR. I-56709 (Black Jack Polcolland – Emmanuelle Blue Kulczyka Chatka), hod. Agata Piotrowska, wł. Barbara Kuś
v4 ELVIS ze Strażnicy Kaszebstwa, śniady, 4.01.2006, PKR w przyg. (Int.Ch. Valerina Ross DANISH BREEZE – Ch.Pl. POPKINS MARRY Polcolland), hod. Franciszek Bones, wł.Zbigniew Płaszczyński
v VOLAND SWEET BOY VAMPO Metamorfoza, śniady, 29.05.2006, PKR w przygotowaniu (Ch.Pl. Mł.Ch.Pl. BEAUTIFUL MARVELLOUS MAN Asketila – DIANA SWEET GIRL Metamorfoza), hod. Bożena Maślanka, wł. Tomasz Lisoń
bdb BOSS z Błękitnego Jeziora
, śniada, ur. 23.10.2003, PKR I-52567 (o. Ch.PL,RUS,UKR,SK JANTAR Polly z M-3, m. KAJA SWEET GRIL Metamorfoza) hod. Genowefa Markiewicz, wł.Dziurzyński P, Grzesiek I.
bdb DOVER Vision, śniady z białym, 11.10.2002, PKR I-50221 (Int.Ch. Cataway’s RISING SUN – ALEXA ALFA Vision) hod. Anna Jarosz, wł. Sandra Kustarz
bdb SHADOW Xantina, śniady, 14.06.2005, PKR I-57454 (Ich. Ch.PL SHOW ON Casidi – Ich.Ch.PL GOLDEN MOONLIGHT Vesca Montana) hod. Anna Kowalska, wł. Inga Piechucka

klasa championów (championklasse/champion class)
v1, CWC, NDPwR, Zwyc.PL’08, CACIB Sunsweet STEPPING STONE (Ch.Fin), śniady, 23.03.2006, FIN23075/06 (Ch.GrandGables a Showy Fellow – Lundecock’s Last Dance), hod. Marita Axi, wł. Marita Axi (Finlandia)
v2
Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY (Int.Ch. Ch.PL,RUS,RKF,LT Mł.Ch.PL, Mł.Zw.Kl), tricolor, 26.04.2005, PKR.I-56082 (Ch.DK,S,FIN Grandgables SAY IT AGAIN SAM – Moorwood CARIBBEAN CRYSTAL BLUE), hod. Per Sarstad, wł. Anna Szulc
v3
Happy Master’s HUGO BOSS (Ch.Fin), śniady, 03.08.2006, FIN 43191/06 (Hawser Meadow’s Hagelnut Cracker – Happy Master’s Gifl io Mine), hod. Kaisa Vanhatalo, wł. Kaisa Vanhatalo (Finlandia)

SUKI (hűndinen/bitches)

klasa szczeniąt (jungestnklasse/ puppy class)
wo1 MAM NADZIEJĘ Casidi, śniada, 15.02.2008, PKR I-61540 (Ch.GrandGables Dressed To Impress – Int.Ch.Ch.PL, Mł.Ch.PL NIE TRAĆ NADZIEI Casidi), hod. Monika Tuliszewska, wł. Monika Tuliszewska
wo2
PENELOPE Pine Manor, śniada, 13.04.2008, VDH/ZBRHSE 19984 (Miles Mc Coy vom Ohmtaltaufel – Lady larissa von der Nieste), hod. Sahar Boyd, wł. Maria Pacyńska

klasa młodzieży (jugendklasse/youth class)
v1, Mł.Zwyc.PL’08 ARRA MINI Vangledis, śniada, 29.08.2007, PKR I-w przyg. (FANTASTIC COLOR VISION Vangledis – BRIGHT MERRYBROOK ABROAD LOVE), hod. Ewa Peretjatkowicz, wł. Ewa Peretjatkowicz
v2
CANEL od Kieliszka, śniada z białym, 04.09.2007, PKR I-60313 (Int.Ch. Cataway’s RISING SUN – GRACJA Raj dla Zwierząt), hod. Ilona Kieliszkowska, wł. Maciej Lewandowicz
bdb
AIDA Szetlandzka Ostoja, tricolor, 27.08.2007, PKR w przyg. (Int.Ch. Valerina Ross Danish Breeze – BETINA Szetlandzka Ostoja), hod. Andrzej Krzysztofczyk, wł. Andrzej Krzysztofczyk
bdb
AMII Szetlandzka Ostoja, tricolor, 27.08.2007, PKR w przyg. (Int.Ch. Valerina Ross Danish Breeze – BETINA Szetlandzka Ostoja), hod. Andrzej Krzysztofczyk, wł. Andrzej Krzysztofczyk

klasa pośrednia (mittelklasse/intermediate class)
v1, CWC BEST GOLDEN LOVE Vesca Montana FCI (Mł.Ch.PL, Mł.Zw.Kl,Ch.ROM), śniada z białym, 18.04.2007, PKR I-60118  (Int.Ch. Ch.PL,RUS,RKF,LT, Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Int.Ch. GOLDEN MOONLIGHT Vesca Montana FCI), hod. Anna Kowalska i Anna Szulc, wł. Anna Kowalska, Anna Szulc
v2
Marvithall FIONA, tricolor, 17.05.2007, PKR I-61069 (Ch.Fin Lundecoocks SKIP’N GO NAKED – Marwithall SIRINA), hod. Marina Tsariuk, wł. Aleksandra Lubaszka
v3
LOOK AT MY EYES Asketila, śniada, 25.03.2007, PKR I-61765 (Ch.PL, Mł.Ch.PL Overtop OSCAR – Beautiful Honey Star Asketila), hod. Jadwiga Wiśniewska, wł. Alina Drogosz
v4 ARMIDA Małgorzata Szot, śniada, 03.05.2007, PKR I-60604 (Ch.PL, Zw.Kl.’06,’07, Zw.Eu.Sr.i Wsch., Zw.PL., Mł.Ch.PL., Mł.Zw.Kl., Mł.Zw.BEAUTIFUL MARVELLOUS MAN Asketila – INDIA Wyznawcy Kali), hod. Małgorzata Szot, wł. Ilona Bednarska-Tvrdon
bdb ANUWA DOLCE VITA Polcolland, blue-merle, 10.01.2007, PKR  I-60034   (Starsong POLAR MOON – Romashev’s DAYSTAR), hod. Agnieszka Fortaszewska, wł. Barbara Kuś
bdb PARADISE Ventora, tricolor, 20.04.2007, PKR.I-w przyg. (Int.Ch. Ch.PL, Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Mł.Ch.Pl, Ch.PL ELECTRA BLUE Kulczyna Chatka), hod. W.Piątek, P.Mazur, wł. Sławomir Felkel

klasa otwarta (offene klasse/open class)
v1, CWC EL ENIGMA Strażnica Kaszebstwa , tricolor, 04.01.2006, PKR w przyg. (Int.Ch. Valerina Ross DANISH BREEZE – Ch.Pl. POPKINS MARRY Polcolland), hod. Franciszek Bones, wł. Agnieszka Fortaszewska
v2 NUKA Śniada Maskotka, śniada z białym, 31.10.2004, PKR I-55042 (Int.Ch,Ch.Pl,Rus, Mł.Ch.Pl Cataway’s RISING SUN – MAJA Śniada Maskotka) hod. Iwona Kowalczyk, wł. Zbigniew Czarnecki
v3
Happy Master’s I’AM FAIRY, sobolowa, 04.11.2006, FIN 52445 (GrandGables A SHOWY FELLOW – Happy Master’s BELLE BRUNETTE), hod. Kaisa Vanhatalo, wł.
Kaisa Vanhatalo (Finlandia)
v4
MY SWEET BELLA DONNA Navarette FCI, śniada, 13.09.2006, PKR I-w przyg. (Int.Ch,Ch.Pl,Rus, Mł.Ch.Pl Cataway’s RISING SUN – Ch.Pl. KAMA Złocista Perła) hod. Andrzej Najdek, wł. Andrzej Najdek
v
JETTA z Puli Szczęścia , śniade, 05.02.2005, PKR I-57021 (Ch. Laveli Endzhel VASILEK – Dixi z Puli Szczęścia), hod. Jarosław Bajczyk, wł. Jarosław Bajczyk
v
BETINA Szetlandzka Ostoja, śniada z białym, 27.06.2005, PKR I-57988 (Poulsgaards EYES FANTASY OF MUSIC – DI DI  Raj dla Zwierząt) hod. Andrzej Krzysztofczyk, wł. Andrzej Krzysztofczyk

klasa championów (championklasse/champion class)
v1, CWC, NDSwR, Zwyc.PL’08, CACIB GOLDEN MOONLIGHT Vesca Montana FCI, (Int.Ch, CH.PL, Mł.Ch.PL), śniada z białym, 16.11.2000, PKR I-38139 (Int.Ch.,Ch.Pl. Cataway’s RISING SUN – Int.Ch, Ch. PL, Ch USA Cataway Born To Be Wild), hod. Anna Szulc, wł. Anna Kowalska
v2, r.CACIB
NIE TRAĆ NADZIEI Casidi (Mł.Ch.PL, Ch.PL, Int.Ch.), śniada, 13.09.2004, PKR I-65096 (Ich Ch.PL Cataway’s RISING SUN – Ch.PL FOXY LADY Casidi) hod. i wł. Monika Tuliszewska

klasa weteranów (veteranenklase/veteran class)
v1, NWwR, BOB KLIWIA Asketila (Mł.Ch.Pl,Ch.PL, Zw.Kl’00,Zw.Eur.Sr-Wsch.’01), śniada z białym, 07.12.1993, PKR I-19111 (Int.Ch. Cindahope Kylene Show Off – Circa Gwiazda Zatraty), hod. Jadwiga Wiśniewska, wł. Ewa Kudukis

Wyniki: Anna i Krystyna Szulc, Helena Kabała
Opracowanie Helena Kabała 

v – ocena doskonała (Vorzüglich/excellent)
bdb – ocena bardzo dobra (Sehr gut/very good)
db – ocena dobra (Gut/good)
dost – ocena dostateczna (Genügend/satisfactory)
dyskw – dyskwalfikacja (Disqualifiziert/disqualification)
ndo – nie do oceny (Es wird nicht beurteil/not to be judged)
wo – wybitnie obiecujący (Vielversprechend/highly promising)
o – obiecujący (versprechend/ promising)
mo – mało obiecujący (Wenigversprechend/not very promising)
— – nieobecny (absent)
CWC/CAC/CACA – certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
Res.CAC/Res.CACA – rezerwowy certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
CACIB – certyfikat na championa międzynarodowego (Certificate for the International Champion of Beauty)
Res.CACIB – rezerwowy certyfikat na championa międzynarodowego (Reserve International Champion of Beauty Certificate)
ZwMł/CAJC – Zwycięzca Młodzieży (Certificate for the Young Champion of Beauty)
NWwR – Najlepszy Weteran w Rasie (Best Veteran of Breed)
NJwR – Najlepszy Junior w Rasie (Best Junior of Breed)
NDPwR – Najlepszy Dorosły Pies w Rasie (Best Dog of Breed)
NDSwR – Najlepsza Dorosła Suka w Rasie (Best Bitch of Breed)
BOB – Zwycięzca Rasy (Best of Breed)
BOG – Zwycięzca Grupy (Best of Group)
BIS – Zwycięzca Wystawy (Best in Show)
Mł.Ch – Młodzieżowy Champion Piękności (Young Champion of Beauty)
Ch. – Krajowy Champion Piękności (National Champion of Beauty)
Ich. – Międzynarodowy Champion Piękności (International Champion of Beauty)
  

EUROPEAN DOG SHOW2008- Wystawa Europejska Budapeszt (Węgry) 3-5.10.2008

EUROPEAN DOG SHOW’2008
Wystawa Europejska Budapeszt (Węgry) 3-5.10.2008FCI 88 – OWCZAREK SZETLANDZKI / SHETLAND SHEEPDOG 
Sędzia / Richter / Judge: Ruth Wagner (Luxemburg)

PSY (rűden/dogs)

klasa szczeniąt (jungestnklasse/puppy class)
WO1 DOUBLE JEUX DES ROMARINS DE MAYERLING, 11.01.2008, RKF 2195367 (Snabswood Status Symbol – Degallo Paws For Applause), hod. Sandrine Bohn, wł. Rihard Lebar
DANDELION IZ GRAFSKOGO POMIESTIJA, 31.01.2008, LOF1SHET.20463 (Melveen Making Tracks fot Blenmerrow – Only You iz Grafskogo Pomestija), hod. G.Grafshina, wł. G.Grafshina

klasa młodzieży (jugendklasse/youth class)
V1, EJW’08 MARVITHOL CHARLESTON, 2007.08.26, RKF2116170 (Evad Blue Sensation At Tooralie – Marvitholl Renomee), hod. M.L.Tsaryuk, wł. Ml.L.Tsaryuk
V2 MARVITHOL EXPROMT, 2007.12.16, RKF2195360 (Marvitholl Prestige – Marvitholl Lobelia), hod. M.L.Tsaryuk, wł. Vera Fedorova
V3 VANILLA HILLS NO STRINGS ATTACHED LOVESOME, 2007.12.13 PKR I-
60817 (Ch Dawnville Zetos for Lovesome – Ch Octavia Lilac Whisper Moda na Sukces), hod. Gracjana Kruszel, wł. Robert Kabała
V4 SILVER DREAM GOODYEAR, 2007.10.02, Shelt.1125/07 (Francis of the Golden Fir – Country’s Dream Blue Bolero), hod. Korozs Papp Judit, wł. Balazs Judit
V THE SOUTH’S STAR VICTORIUOUS, 2007.04.08, Shelt.1082/07 (Snabswood Status Symbol – Malomvolgyi-Parkerdosi Clarissa), hod. Sipos Imre, wł. Vas Szilvia Dr
BDB
LUCKY-LUKE STAR JET-BLACK ELURED, 2007.12.04, Shelt.1140/08 (Lucky-Luke Beningnant Expectation – Lucky-Luke Elenmire Blue Elwing), hod. Kakas Timea, wł. Kakas Timea
BDB
MARVITHOLL SHERVUD, 2007.10.26 (Evad Blue Sensation At Tooralie – Marvitholl Juliana), hod. M.L.Tsaryuk, wł. Zorica Dragie
CARRE D’AS TEDDY DES
ROMARINS DE MAYERLING, 2007.10.06, LOF 19984 (As Des As Leo Des Romaris De Mayerling – Orean Top of The Pop’s), hod. Altier Sandrine, wł. Pierre & Sandrine Bohn

klasa pośrednia (mittelklasse/intermediate class)
V1, CAC BERMARKS TRADER, 2007.03.04, ISBR12825 (Brilyn Teddy Bear – Bermarks Estelle), hod. Bergh_Persson Ulla, wł. Yossi Guy
V2 r.CAC NOBEL Z PULI SZCZĘŚCIA, 03.02.2007, PKR I-59597 (Ch Overtop OSCAR – Ch Emi z Puli Szczęścia), hod.
Jarosłąw Bajczyk, wł. Maciej Babiński
V3 GORDON’S SHELL DANDY, 2007.06.20, RKF2099689 (Vacherin Chantillhy Des Romarins De Mayerling – Planeta Schastia iz Tverskoy Skazki), hod. Gordeeva E., wł. Gordeva E.
V4 ULYSESS THE SOUTH’S STAR, 2007.02.23, Shelt.1072/07 (Poulsgaards Looking for Gold – The South’s Star Lady-Ann) hod. Sipos Imre, wł. Trojkane May Adrienn
Marvithall SPLENDID, 01.12.2006, PKR I-59647 (Ch. Marvithall STARLES – Marvithall LILITH), hod. Tsariuk Marina, wł. Aleksandra Lubaszka

klasa otwarta (offene klasse/open class)
V1, CAC, r.CACIB MARVITHOL ORION, 2006.03.21, SLRSE000094 (Bermarks Pride’n n’Presence – Marvitholl lady Catty), hod. Marina Tsarjuk, wł. Rihard Lebar
V2, r.CAC AMOUR DE JELLNESSE TIGER DES ROMARTIS DE MAYE, 2005.11.09 LOF18450/01965 (Valerina Ross Luxemburg – Vanille Coco Girl Des Romarins De Mayerling), hod. Altier Sandrine, wł. Pierre & Sandrine Bohn
V3
MILESEND SKY WALKER, 2004.02.07, AE00847901 (Lythwood Sixmith – Milesend Spinning Jenny), hod. Mrs J.Miles, wł. Spinning Jenny
V4 POULSGAARD’S TERRIWOOD STORMY NIK, 2006.04.16, DKK07635/2006 (Tunmark’s I Am The Boss – Francisca ze Shetlandu), hod. Tove Winckler Poulsgaard, wł. Tove Winckler Poulsgaard
V BLUE WITCH ARIZONA DREAM, 2005.03.26, 17691/1822 (New Look du Clos des Aulnes – Rum’n Black of Toker’n Park), hod. Mme Marion-Sibilia – Mr Bastien, wł. Josie Velay-Perez
V LUSTROUS MEMFIS, 2005.09.12, RKF1815579 (Magic Black Diamond iz Grafskogo Pomiestiya – Lustrous Bliss), hod. Olga Korsarskaya, wł. T. Ievleva
BDB LUCKY-LUKE ELDAMAR BLUE ELROS, 2006.05.03, Shelt.1001/06 (Bosom Buddy’s Ice-Blue – Ebony Rose ze Shetlandu), hod. Kakas Timea, wł. Kiss Anna
BLENMERROW BORODIN, 2005.03.04, RKF1892435 (Apsledene Mystic Star – Shaylin Starry Eyed At Blenmerrow), hod. Mr.D. & Mrs M Lambert, wł. G.Grafshina
LUCKY-LUKE CORANAR-GOLD ERESTOR, 2005.03.09, Shelt.883/05 (Miracle’s Temple Lancelot At Prince of Sunl. – Malomvollgyi-Parkerdosi Sarah Jane), hod. Kakas Timea, wł. Rózsa Adrienn
LUNDECOCK’S SKIP’N GO NAKED, 2005.03.25, S31014/2005 (Sheldon Space Joker – Edglonian Miss Sofisticated), hod. Johny Andersson, wł. Ulrika Nordieng
Overtop OSCAR, 02.01.2005, PKR.I-56337 (Cheryldene Cerenova – Lolly), hod. Olga Saikina, wł. Aleksandra Lubaszka

klasa championów (championklasse/champion class)
V1, CAC, CACIB, EW’08 BOB BEAUTIFUL MARVELLOUS MAN Asketila 20.05.2004, PKR. I-54759 (Ch. Highland Rogue ze Shetlandu – Ch. Ivet Asketila), hod. Jadwiga Wiśniewska, wł. Jadwiga Wiśniewska
V2, r.CAC LYTHWOOD TERRIWOOD STORMY NITE AT NAVARREN, 2004.06.03, RKF2216877 (Lythwood Sixsmith – Lythwood Spitzer at Terriwood), hod. D.P.R.Rigby, wł. Kulikova Elena
V3 AS DES AS LEO DES ROMARIS DE MAYERLING, 2005.09.01, LOF 18319/1869 (Dippersmoor Dignified – Danbert’s Bronze Estrella), hod. Pierre & Sandrine Bohn , wł. Pierre & Sandrine Bohn
V4 IMAGEMAKER IS GRAFSKOGO POMIESTIJA, 204.11.01, RKF1647758 (
Brilyn Leading Ways – Valerina Ross Daniya), hod. T.Grafshina, wł. Yu. Sidorova
V AKIM, 2005.06.14, BEK55734 (Henry Amadeus Von Monrei – Blacky vom Weinenstephaner Berg), hod. Helga Boss, wł.
Helga Boss
V
BLADERUNNER, 2005.10.13, LOI 06/44837 (Sensusan Koh-I-Jus – Quickstep), hod. Pietrini Rosalba, wł. Massimo Bascialla
V
BORDERLINE COUNTRY QUINCY TOO, 1999.05.12, OHZB S834 (Borderline Country Noel – Borderline Country Elsa Black), hod. Heidi Poschacher, wł. Eva Dorer
V
HENRY AMADEUS VON MONREI, 1999.05.03, VDH/ZBrH SHE13869 (Zambalo Blue Vom Rindsberg – Diamond Beauty Von Monrei), hod. Monika Dohne, wł. Andrea Weinzierl
V
LUCKY-LUKE BENIGNANT EXPECTATION, 2003.03.29, Shelt.700/03 (Malomvolgyi-Parkerdosi Lucky-Luke – Malomvolgyi-Parkerdosi Sarah Jane), hod. Kakas Timea, wł. Kruzslicz Anita
V
MAGIC BLACK DIAMOND IZ GRAFSKOGO POMIESTIJA, 2004.05.25, RKF1574519 (Japaro Tri To Resist – Lynaire Sapphire Blue), hod. G.Grafshina, wł. Olga Korsarskaya
V
MARVITHOLL MAXIMUS, 2002.03.07, RKF 1290440(Marvitholl Starlet – Marvitholl Lady Catty), hod. Ml.L.Tsaryuk, wł. I.Zamyatina
V
SILIMEN KEIJUN IKIOMA, 2004.08.03, FIN41844/04 (Silimen Hymyn Tahtisumu – Bilimen Helmi-Keijutar), hod. Megtso Sirkka Liisa, wł. Mtso Sirkka Liisa, Peltoneh Marja
V
THE SOUTH’S STAR LONER LORD, 2005.05.01, Shelt.905/05 (Miracle’s Temple Lancelot At Prince of Sunl. – The South’s Star Fun Factory), hod. Sipos Imre, wł. Sipos Imre

SUKI (hűndinen/bitches)

klasa baby (babyklasse/baby class)
WO1, NBwR REDNALF ELSA BLUE, 2008.04.26, Shelt.1172/08 (Francis of The Golden Fir – Rednalf The First Love), hod. Flander Erika, wł. Wiechner Boglarka

klasa szczeniąt (jungestnklasse/ puppy class)
WO1, NSzwR MAM NADZIEJĘ CASIDI, 2008.02.15, PKR I-61540 (Ch.GrandGables Dressed To Impress – Ch.Nie Trać Nadziei Casidi), hod. Monika Tuliszewska, wł. Monika Tuliszewska
WO2 CARAMELL GRACE CON DER AIST, 2008.02.05, OHZB SHELT1454 (Borderline Country Quincy Too – Nostalgie of Summergarden), hod. Mario Aigmuller, wł. Christina Dorer

klasa młodzieży (jugendklasse/youth class)
V1, CAC, EJW’08, NJwR HITACHI IZ GRAFSKOGO POMESTIJA, 2007.10.18, RKF2157778 (Vensky Vals iz Grafskogo Pomiestija – Flash Fleim iz Grafskogo Pomiestija), hod. G.Grafshina, wł. G.Grafshina
V2, r.CAC NIGHTFALL IZ GRAFSKOGO POMESTIJA, 2007.08.01, RKF2084881 (Melveen Making Tracks for Blenmerrow – Valerina Ross Daniya), hod. G.Grafshina, wł. Zaytseva
V3 LAVIKA LOST LOVE, 2007.12.20, RKF2246209 (Lythwood Spin Doctor – Navarrem Summer Nights), hod. S.Robinson, wł. Yazvinskaya S.
V4 ART FILISITI FIOLET BLANC GORDON’S SHELL, 2007.10.01, RKF2174835 (Vacherin Chantilly Den Romarins De Mayerling – Art Filisiti Koldunia Prudence), hod. Poplavskaya T, wł. Gordeeva E.
V LUCKY-LUKE STAR JAUNTINESS BLUE LELENYA, 2007.12.04, Shel.1143/08 (Lucky-Luke Benignant Expectation – Lucky-Luke Elenmire Blue Elwing), hod. Kakas Timea, wł. Stieber Anett
V
PARIS Ventora,  20.04.2007, PKR I-59969 (Ch Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY –Ch ELECTRA BLUE Kulczyna Chatka), hod. W.Piątek, P.Mazur, wł. Mazur Patrycja, Wioletta Piątek
BDB LUCKY-LUKE STAR JEWEL BLUE ELENWE, 2007.12.04, Shel.1145/08 (Lucky-Luke Benignant Expectation – Lucky-Luke Elenmire Blue Elwing), hod. Kakas Timea, wł. Kruzslicz Anita
BDB LUCKY-LUKE STAR JOYFUL BLACK ELFHILD, 2007.12.04, Shel.1142/08 (Lucky-Luke Benignant Expectation – Lucky-Luke Elenmire Blue Elwing), hod. Kakas Timea, wł. Kakas Timea
DJYLIA’S STAIL SO SO SWEET, 2007.07.19, RKF2116837 (Melveen Making Tracks for Blenmerrow – Djylia;s Stail My Leading Image), hod. Yu. & S. Sidorovy, wł. A. Kalagastova
LAIPO’S LUCKY CHARM, 2007.04.16, S35132/2007 (Milesend Stormkng – Laipo’s Vanessa Princessa), hod. Lillemor Almersson, wł. Terese Olofsson
LUCKY-LUKE STAR KEMENTARI DARK ELDALIE, 2007.12.09, Shel.1137/08 (Rendalf I’m Big Red – Rendalf Quenta-Quixotic), hod. Kakas Timea, wł. Kakas Timea
LUCKY-LUKE STAR KINDLINESS DARK EOWYN, 2007.12.09, Shel.1138/08 (Rendalf I’m Big Red – Rendalf Quenta-Quixotic), hod. Kakas Timea, wł. Kakas Timea
SUNSWEET MY HEART GO ON, 2007.10.20, S52768 (Japaro Special Agent – Ludecock’s Las Dance), hod. Andersson Johnny, wł. Ulrika Nordieng

klasa pośrednia (mittelklasse/intermediate class)
V1, CAC MYSTIC MOONLIGHT BLAC VISION, 2006.10.26, Shelt.1071/07 (GrandGables Dressed To Impress – Mystic Moonlight Blue Fantasy), hod. Mandranszkine Piros Anita, wł. Mandranszkine Piros Anita
V2, r.CAC ORIYANTI VENTORA, 08.04.2007, PKR.I-59970 (Ch. Overtop OSCAR – Ch. GOLDEN EYE Ventora), hod. W.Piątek, P.Mazur, wł. Mazur Patrycja, Wioletta Piątek
bdb LILIANA SMAL KIM, 2007.01.03, CMKU/SHE/6695/07 (Kerry Kim z Dablovy Studanky – Belle Brigitte Smaal Kim), hod. Zdenka Kolacek, wł. Ludvik Pimek
bdb LUCKY-LUCKE GALATEIA CAERUL ESTER, 2006.12.23, Shelt.1066/07 (Malomvolgyi-Parkerdosi Tim Henry – Lucky-Luke Bi-Tri Beruthiel’s Empire), hod. Kakas Timea, wł. Lissai Zsuzsanna
LUNDECOCK’S HOITY-TOITY, 2006.10.16, S667219/2006 (Sheldon Space Joker – Susweet Born To Be Just Me), hod. Andersson Johny, wł. Ulrika Nordieng

klasa otwarta (offene klasse/open class)
V1, CAC GENTLE ROSE LITTLE HOPE, 2004.05.16, RKF1593727 (Brilyn Perfect Finish – Sommerville Silent Witness), hod. Yazvinskaya S, wł. Yazwinskaya S, Marina Bolotina
V2, r.CAC MALOMVOLGYI-PARKERDOSI T.MELODY IN BLUE, 2004.05.14, LOI05/01532 (Ludecock’s Scarface – Malomvolgyi-Parkerdosi Fifi), hod. Nemeth Istvanne, wł. Rosaria Murtas
V3 LAIPO’S VANESSA PRINCESSA, 2003.08.16, S54092/2003 (Eastdale Mr Sandman – Laipo’s Canyd Sweet), hod. Lillemor Almersson, wł. Terese Olofssson
V4 BLAC DELIGHT BARCALDINE’S BLUE BELANA, 2005.05.26, VDH/ZBrH SHE17861 (V.I.P. In Blue Von Den Garnicher Eichen – Black Pamina Of Silver Shadow), hod. Andrea Weinzierl, wł. Andrea Weinzierl
V LUCKY-LUKE ELENMIRE BLUE ELWING, 2006.05.03, Shelt.1003/06 (Bosom Buddy’s Ice-Blue – Ebony Rose ze Shetlandu), hod. Kakas Timea, wł. Kakas Timea
V POULSGAARD’S JUST A SECOND, 2006.08.16, DKK16604/2006 (Tunmark’s I Am The Boss – Poulsgaard’s High Fidelity), hod. Tove Winckler Poulsgaard, wł. Tove Winckler Poulsgaard
V SI-SAID DANAYA IN GOLDEN RAIN, 2005.04.06, RKF 1762311 (Cheryldene Cerenova – Si-Said Happy Girl), hod. S.Gursova, wł. S.Gursova

klasa championów (championklasse/champion class)
V1, CAC, CACIB, EW’08 MARVITHOL FANCY, 2003.10.15, RKF1464491 (Marvitholl Don Juan – Maarvitholl Lady Catty), hod. M.L.Tsayruk, wł. M.L.Tsayruk
V2, r.CAC, r.CACIB ATTIRANTE SEXY GIRL DES ROMARINS DE MAYERLING, 2008.04.22, LOF017839/03391 (Trodelskov’s Black Barnie – Sexy Girl Blue Memory Des Romarins De Mayerling), hod. Altier Sandrine, wł. Pierre & Sandrine Bohn
V3 ANJULI, 2005.06.14, BEK55736 (Henry Amadeus Von Monrei – Blacky vom Weinenstephaner Berg), hod.
Helga Boss, wł. Helga Boss
V4 ROXA ASKETILA, 15.04.2000, PKR I-37407 (Ch Highland Rogue ze Shetlandu – Ch. Ivet Asketila), hod. Jadwiga Wiśniewska, wł. Jadwiga Wiśniewska
V
ANKE VAN’T LOZENGOS, 2001.09.27, LOSH0896088 (Ricky van Carenahof – Yenthe van Carenahof), hod. Gielis Prosper, wł. Prosper Gielis van Lierop
V
BLACK PAMINA OF SILVER-SHADOW, 2001,05.07, VDH/ZBrH SHE 15163 (Fantomas Black of Silver-Shadow – Felthorn Loveday), hod. Ursula Langer, wł. Andrea Weinzierl
V
CROWNED CRANE GOLD ANASTASIA, 2003.05.10, Shelt.724/03 (Navarino of Silver Shadow – The South’s Star Barby Baby), hod. Daru Peter, wł. Wiechner Boglarka
V
LUCKY-LUKE BI-TRI BERUTHIEL’S EMPIRE, 2003.03.29, Shelt.307/03 (Malomvolgyi-Parkerdosi Lucky-Luke – Malomvolgyi-Parkerdosi Sarah Jane), hod. Kakas Timea, wł. Kakas Timea
V
NIE TRAĆ NADZIEI Casidi, 13.09.2004, PKR I-65096 (Ch Cataway’s RISING SUN – Ch FOXY LADY Casidi) hod. i wł. Monika Tuliszewska
ONLY YOU IZ GRAFSKOGO POMESTIJA, 2006,01.07, RKF 1856308 (Imagemaker iz
Grafskogo Pomestija – Korall iz Grafskogo Pomestija), hod. G.Grafshina, wł. Zaytseva
SCANDYLINE BLACK AVATAR, (Edglonian Devils Advocate – Black Smail Gardian), hod. Dina Korna, wł. Yossi Guy

klasa weteranów (veteranenklase/veteran class)
V1, Wet.CAC NWwR GOLDEN-GLORY FUTURE GLORY "IZI", 1999.02.15, Shelt.408/99 (Brylin Perfect Finish – Szepremenysegi Fold Of Velvettina), hod. Szekely Gezane, wł. Toth Reka Kamilla
V2 MALOMVOLGYI-PARKERDOSI SARAH, 2000.03.22, Shelt.467/00 (Malom
volgyi-Parkerdosi Fredy – Szepremenysegi Kessy), hod. Nemeth Istvanne, wł. Kakas Timea

 Wyniki i opracowanie Helena Kabała
(wyniki z tablicy przy ringu)  

v – ocena doskonała (Vorzüglich/excellent)
bdb – ocena bardzo dobra (Sehr gut/very good)
db – ocena dobra (Gut/good)
dost – ocena dostateczna (Genügend/satisfactory)
dyskw – dyskwalfikacja (Disqualifiziert/disqualification)
ndo – nie do oceny (Es wird nicht beurteil/not to be judged)
wo – wybitnie obiecujący (Vielversprechend/highly promising)
o – obiecujący (versprechend/ promising)
mo – mało obiecujący (Wenigversprechend/not very promising)
— – nieobecny (absent)
CWC/CAC/CACA – certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
Res.CAC/Res.CACA – rezerwowy certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
CACIB – certyfikat na championa międzynarodowego (Certificate for the International Champion of Beauty)
Res.CACIB – rezerwowy certyfikat na championa międzynarodowego (Reserve International Champion of Beauty Certificate)
ZwMł/CAJC – Zwycięzca Młodzieży (Certificate for the Young Champion of Beauty)
NWwR – Najlepszy Weteran w Rasie (Best Veteran of Breed)
NJwR – Najlepszy Junior w Rasie (Best Junior of Breed)
NDPwR – Najlepszy Dorosły Pies w Rasie (Best Dog of Breed)
NDSwR – Najlepsza Dorosła Suka w Rasie (Best Bitch of Breed)
BOB – Zwycięzca Rasy (Best of Breed)
BOG – Zwycięzca Grupy (Best of Group)
BIS – Zwycięzca Wystawy (Best in Show)
Mł.Ch – Młodzieżowy Champion Piękności (Young Champion of Beauty)
Ch. – Krajowy Champion Piękności (National Champion of Beauty)
Ich. – Międzynarodowy Champion Piękności (International Champion of Beauty)

NITRACANIS Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Nitra (Słowacja) 1.11.2008r.

NITRACANIS Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Nitra (Słowacja) 1.11.2008r.
FCI 88 – OWCZAREK SZETLANDZKI  / SHETLAND SHEEPDOG
Sędzia / Richter / Judge: Barbara Müller (CH)

 PSY (rűden/dogs)

klasa młodzieży (jugendklasse/youth class)
v1, JCAC Vanilla Hills NO STRINGS ATTACHED LOVESOME, blue-merle, 13.12.2007, PKR I-60817 (Ch PL, Mł.Ch.PL. Dawnville ZETOS FOR LOVESOME – Ch.PL OCTAWIA LILAC WHISPER Moda na Sukces), hod. Gracjana Kruszel, wł. Robert Kabała
v2
MEDIEVALS TROPICAL Sweet Dream, śniady, 23.01.2008 (GrandGables BOY OH BOY – Bellwood’s Medieval Lady Jade), hod. Metzener Jene Deborah, wł. Herman Milos
bdb3
EMIR Nebesky Diamant, śniady, 16.08.2007 (HURRICANE GOLD Fatransky Sen – DAIZY Zlata Fantazia), hod. Vacval Marian, wł. Toma Jaroslav

klasa pośrednia (mittelklasse/intermediate class)
v1, CAC, CACIB, BOB Käpäläkoplan MOONSTONE, blue-merle, 09.05.2007 (Moorwood Caribbean Blue Lover – Sunsweet PIN UP GIRL), hod. Haapsaari Kitta, wł. Herman Milos

klasa pośrednia (mittelklasse/intermediate class)
bdb1 LIVING GOLD Fatransky Sen, śniady, 01.10.2006 (Broomhose ANTIQUE GOLD – GAILY GOLD Fatransky Sen), hod. Kotulas Miro Ing. wł. Kotulas Miro Ing.

klasa championów (championklasse/champion class)
v1, CAC, r.CACIB ELLIOT GOLDEN FLEECE DU COLS DES E..,śniady, 06.12.2005 (Colroy Crystal Lvad – Moriomuscat’s Elektra), hod. Pascale Uva, wł. Svobodova Mlada
v2, r.CAC
JUST STACHMO z Dablovy Studanky, bicolor, 11.09.2003 (Saxa Vord Herbert Morrison – Carmen Merydor), hod. Mlada Svobodova, wł. Puskajlerova Veronika
v3
Lonestar’s SHONE BI DEZINE, bi-blue, 10.02.2005 (Char Bar’s Masquerade Naj – Rainier’s Dark Secret of Aslan), hod. Lisa Martin, wł. Herman Milos
v4
VENDY VON HAUSCHTECKSLUST, tricolor, 18.09.2003 (Woodmist My Wild Mascot – Black Xyra von Gross Salze), hod. Neumann Monika, wł. Kotulas Miro Ing.

SUKI (hűndinen/bitches)

klasa szczeniąt (jungestnklasse/ puppy class)
wo1 PEGGY BLACK Fatransky Sen, tricolor, 14.05.2008 (Vendy von Hauschteckslust – Gaily Gold Fatransky Sen), hod. Kotulas Miro Ing., wł. Ruttmarova Jana

klasa młodzieży (jugendklasse/youth class)
v1, CAJC JOY FUL LADY Pod Borovu Horu, tricolor, 21.09.2007 (Mystic Moonlight Black Marini Bi-A – Wintry Night z Dablovy Studanky), hod. Puskajlerova Veronika, wł. Puskajlerova Veronika
v2
ELISA Nebesky Diamant, śniada, 16.08.2007 (HURRICANE GOLD Fatransky Sen – DAIZY Zlata Fantazia), hod. Vacval Marian, wł. Toma Jaroslav

klasa pośrednia (mittelklasse/intermediate class)
v1, CAC PARIS Ventora,  blue-merle, 20.04.2007, PKR I-59969 (Int.Ch. Ch.PL, Mł.Ch.PL Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY – Mł.Ch.Pl, Ch.PL ELECTRA BLUE Kulczyna Chatka), hod. W.Piątek, P.Mazur, wł. Mazur Patrycja, Wioletta Piątek
v2, r.CAC
AZRA z Magicznego Wzgórza, śniada z białym, 15-02-2007, PKR I-59630 (Ch. Moorwood HOT NEWS – Mł.Ch BETTI Z Błekitnego Jeziora), hod. Dorota Lesińska, wł. Izabela Grzesiek
v3 ZATHEE Snezny Tygr, tricolor, 07.11.2006 (Marvitholl Iskander – CASCADE z Dablovy Studanky), hod. Dreslerova Sarka, Hronova Bozena

klasa otwarta (offene klasse/open class)
v1, CAC, r.CACIB Malomvölgyi-Parkerdösi T. MELODY IN BLUE, blue-merle, 14.05.2004 (Lundecock´s Scarface – Malomvölgyi-Parkerdösi Fifi) hod. Istvanne Nemeth, wł. Murtas Rosaria
v2, r.CAC PRETTY PETTY z Benesovske Zahrady,śniada, 13.07.2006 (CANDY ze Skalni Vyhlidky – JESSIE JHOY GOLD z Benesovske Zahrady), hod. Smeraldova Dagmar, wł. Kulhava Eva
bdb3 BERRRI Stribrne Doly, śniada, 25.08.2005 (CRAVEN ze Skalni Vyhlidky – BIBIEN MANEPO IDEAL), hod. Bockova Ivana, wł. Stancikova Jana
ALICE Juzny Vietor, 06.09.2005 (Gale pod Borovu Horu – Carmen pod Borovu Horu), hod. Pohlova Ivana, wł. Pohlova Ivana

klasa championów (championklasse/champion class)
v1, CAC, CACIB Lucky Luke ELENMIRE BLUE ELWING, blue-merle, 03.05.2006 (Bossom Buddy’s Ice-Blue – Ebony Rose ze Shetlandu), hod. Kakas Timea, wł. Kakas Timea
v2, r.CAC
KIMONA z Dablovy Studanky, śniada, 17.01.2004 (Marvitholl Iscander – Duplicate z Dablovy Studanky), hod. Svobodova Mlada, wł. Svobodova Mlada
v3
DOLLORES z Hermanova Dvora, śniada, 01.12.2006 (Int.Ch. Moorwood Caribbean NIGHT TROPHY – DORIS ze Zlate Hvezdy), hod. Herman Milos, wł. Herman Milos

Wyniki i opracowanie: Helena Kabała 

v – ocena doskonała (Vorzüglich/excellent)
bdb – ocena bardzo dobra (Sehr gut/very good)
db – ocena dobra (Gut/good)
dost – ocena dostateczna (Genügend/satisfactory)
dyskw – dyskwalfikacja (Disqualifiziert/disqualification)
ndo – nie do oceny (Es wird nicht beurteil/not to be judged)
wo – wybitnie obiecujący (Vielversprechend/highly promising)
o – obiecujący (versprechend/ promising)
mo – mało obiecujący (Wenigversprechend/not very promising)
— – nieobecny (absent)
CWC/CAC/CACA – certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
Res.CAC/Res.CACA – rezerwowy certfikat na championa krajowego (Certificate for the National Champion of Beauty)
CACIB – certyfikat na championa międzynarodowego (Certificate for the International Champion of Beauty)
Res.CACIB – rezerwowy certyfikat na championa międzynarodowego (Reserve International Champion of Beauty Certificate)
ZwMł/CAJC – Zwycięzca Młodzieży (Certificate for the Young Champion of Beauty)
NWwR – Najlepszy Weteran w Rasie (Best Veteran of Breed)
NJwR – Najlepszy Junior w Rasie (Best Junior of Breed)
NDPwR – Najlepszy Dorosły Pies w Rasie (Best Dog of Breed)
NDSwR – Najlepsza Dorosła Suka w Rasie (Best Bitch of Breed)
BOB – Zwycięzca Rasy (Best of Breed)
BOG – Zwycięzca Grupy (Best of Group)
BIS – Zwycięzca Wystawy (Best in Show)
Mł.Ch – Młodzieżowy Champion Piękności (Young Champion of Beauty)
Ch. – Krajowy Champion Piękności (National Champion of Beauty)
Ich. – Międzynarodowy Champion Piękności (International Champion of Beauty)

   

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Tags